İstanbul 15°C
16 Aralık 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rektör Uçar: Amacımız, Üniversitemizin Her Alanda Gelişimini Sağlamak
19 Eylül 2013 Perşembe 19:18

Rektör Uçar: Amacımız, Üniversitemizin Her Alanda Gelişimini Sağlamak

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Tamer Uçar, üniversitelerinin her alanda gelişimini sürdürdüğünü belirterek, Yozgat’ın ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasına da bu yönde katkı sağladıklarını söyledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Tamer Uçar, üniversitelerinin her alanda gelişimini sürdürdüğünü belirterek, Yozgat’ın ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasına da bu yönde katkı sağladıklarını söyledi.

Bozok Üniversitesi İnovasyon Merkezi’nin de içinde olduğu Elazığ Fırat Teknopark, Kayseri Erciyes Teknopark ve Gaziantep Teknopark bölgesel teknoloji geliştirme bölgeleri yönlendirme komite toplantısı Kayseri’de yapıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerinin de katıldığı toplantıda inşaatları devam eden Teknopark hizmet binalarının son durumu ve çözülmesi gereken sorunlar tartışılarak ilgili son görsellerden oluşan sunumlara yer verildi.

5. Yönlendirme Toplantısına Bozok Üniversitesi Rektörü Uçar’ın yanısıra Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mustafa Erol, Üniversite-Sanayi İlişkilerinden sorumlu Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Orhan Hazer, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı’ndan Mimar Ahunur Irgatoğlu katıldı.

Rektör Uçar, yaptığı açıklamada Kayseri’de yapılan toplantının üniversite adına çok verimli geçtiğini belirtti. Projenin genel amacının girişimlerin AR-GE, inovasyon, bilişim ve iletişim teknolojileri alanlarındaki kapasitelerinin geliştirerek rekabet güçlerini arttırmak olduğunu kaydeden Rektör Uçar, "Bölgede teknolojinin ve inovasyon temelli çalışmalarının geliştirilip özendirilmesi ile ihtiyaç analiz ve değerlendirilmesinin yapılabilmesine ilişkin stratejilerin oluşturulması, teknopark yönetiminin, teknoparkta yer alan şirketlerin ve bölgedeki KOBİ’lerin performanslarının, rekabetçiliğinin ve girişimciliğinin geliştirilmesi, inovasyon merkezlerinin ulusal ve uluslararası ağ bağlantılarının (networking) kurulması, inovasyon destek programları konusunda genel olarak kamuoyu özel olarak da paydaşlar nezdinde farkındalığın arttırılmasıdır." dedi.

Ekipman temini, kurulumu, işleme alınması, eğitim ve garanti hizmetleri konusunda son durumun Eylül ayı içerinde Ankara’da yapılması planlanan bir toplantıda netleştirilerek ihaleye çıkarılması konusunda karar alındığını söyleyen Uçar, 5. Yönlendirme Komitesi Toplantısı’nda genel sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığını belirtti. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Kalın: ''Kudüs satılık değildir!''» Refah Sınır Kapısı 4 günlüğüne açıldı» 70 milyar liralık teşvik» ABD, Suriye'de yeni ordu kuruyor!» Fitch'ten Merkez Bankası yorumu» Doğru nefes şiddetin ilacı» Türkiye'den 21 milyar dolarlık yardım» Eski yüksek yargıçlar hesap veriyor» Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu» Çiftçi Kayıt Sistemi'ne başvuru süresi uzatıldı» Trump'tan 'yeşil kart' çağrısı» Irak'ta Sistani'den Haşdi Şabi açıklaması» Amazon, İtalya’ya 100 milyon avro ödeyecek» İstihdama en büyük katkı hizmetten gelecek» Bu hafta en çok kazandıran altın oldu» ''Erdoğan parkasız Deniz Gezmiş'tir''» 'Mescid-i Aksa'da buluşacağız'» Zeybekci'den KDV açıklaması» S&P'nin Türkiye takvimi belli oldu» 'Mühendisten fazla kazanan ustabaşı var'» ''Kart puanlarını harcamayı unutmayın! ''» Albayrak'tan, CHP'li Özel'e 15 Temmuz cevabı» Başbakan Yıldırım Bangladeş'e gidecek» Mattis: Myanmar'da olanlar ürkütücü» Gül'den ABD'li mevkidaşına: "Dava hukuki değildir"» Çipras'tan müftü açıklaması» ''Bu toprak bizim, teslim etmeyeceğiz''» 39 terörist etkisiz hale getirildi» Hulisi Akar, Rus mevkidaşıyla görüştü» Erdoğan: Kudüs giderse Mekke'yi de kaybederiz» FETÖ şüphelileri Yunanistan sınırında yakalandı» Nargile bir ülkede daha yasaklandı» Erdoğan, metro açılışında konuştu» Çin'den, Ziraat'a 600 milyon dolarlık kaynak» Emekli eşeklere için tören» Erdoğan: Kudüs için BM'de girişimler başlatıyoruz» Şimşek: ''Çin en önemli ortaklarımızdan biri''» Bakan yazdı, Haluk Levent söyledi» 'Kripto para altın yumurta çiftliği olabilir'» Erdoğan'ın çağrısına destek geldi» Türk-İş asgari ücret için bin 893 lira talep etti» Güneş Sistemi'nin benzeri bulundu» 6 ülkede üretiyor 96 ülkeye ihraç ediyor» İBB 2018'de zam yapmayacak!» Doğubayazıt hizmete doymuyor» ''Cezası 2 bin yıl sonra iptal edildi''» Filistin TİKA’yla kalkınıyor» Milli gelir ilk defa 3 trilyon lirayı aşacak» '' Suriyelilerin 976 bini okul çağındaki çocuklar''» Protez merkezi Suriyelilere umut oluyor
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 12 °C
İzmir
13 / 19 °C
Antalya
12 / 18 °C
Adana
12 / 18 °C
Konya
4 / 13 °C