İstanbul 26°C
21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rektör Uçar: Amacımız, Üniversitemizin Her Alanda Gelişimini Sağlamak
19 Eylül 2013 Perşembe 19:18

Rektör Uçar: Amacımız, Üniversitemizin Her Alanda Gelişimini Sağlamak

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Tamer Uçar, üniversitelerinin her alanda gelişimini sürdürdüğünü belirterek, Yozgat’ın ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasına da bu yönde katkı sağladıklarını söyledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Tamer Uçar, üniversitelerinin her alanda gelişimini sürdürdüğünü belirterek, Yozgat’ın ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasına da bu yönde katkı sağladıklarını söyledi.

Bozok Üniversitesi İnovasyon Merkezi’nin de içinde olduğu Elazığ Fırat Teknopark, Kayseri Erciyes Teknopark ve Gaziantep Teknopark bölgesel teknoloji geliştirme bölgeleri yönlendirme komite toplantısı Kayseri’de yapıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerinin de katıldığı toplantıda inşaatları devam eden Teknopark hizmet binalarının son durumu ve çözülmesi gereken sorunlar tartışılarak ilgili son görsellerden oluşan sunumlara yer verildi.

5. Yönlendirme Toplantısına Bozok Üniversitesi Rektörü Uçar’ın yanısıra Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mustafa Erol, Üniversite-Sanayi İlişkilerinden sorumlu Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Orhan Hazer, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı’ndan Mimar Ahunur Irgatoğlu katıldı.

Rektör Uçar, yaptığı açıklamada Kayseri’de yapılan toplantının üniversite adına çok verimli geçtiğini belirtti. Projenin genel amacının girişimlerin AR-GE, inovasyon, bilişim ve iletişim teknolojileri alanlarındaki kapasitelerinin geliştirerek rekabet güçlerini arttırmak olduğunu kaydeden Rektör Uçar, "Bölgede teknolojinin ve inovasyon temelli çalışmalarının geliştirilip özendirilmesi ile ihtiyaç analiz ve değerlendirilmesinin yapılabilmesine ilişkin stratejilerin oluşturulması, teknopark yönetiminin, teknoparkta yer alan şirketlerin ve bölgedeki KOBİ’lerin performanslarının, rekabetçiliğinin ve girişimciliğinin geliştirilmesi, inovasyon merkezlerinin ulusal ve uluslararası ağ bağlantılarının (networking) kurulması, inovasyon destek programları konusunda genel olarak kamuoyu özel olarak da paydaşlar nezdinde farkındalığın arttırılmasıdır." dedi.

Ekipman temini, kurulumu, işleme alınması, eğitim ve garanti hizmetleri konusunda son durumun Eylül ayı içerinde Ankara’da yapılması planlanan bir toplantıda netleştirilerek ihaleye çıkarılması konusunda karar alındığını söyleyen Uçar, 5. Yönlendirme Komitesi Toplantısı’nda genel sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığını belirtti. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu» İSPARK’tan Havalimanlarında 1 Saat Ücretsiz Otopark» TMO’nun fındık alımı, piyasayı nasıl etkiler?» 'Family markasını BİM'e biz verdik'» 'Hero' tişörtü ilk kez delil sayıldı!» Uzmanlar açıkladı! Fiyatı fırlayacak» Devletin kasasına para yağdı» Kürsel piyasaları '2T' vurdu» FETÖ'cü şirket 200 milyonluk altınını kaçırdı» Erdoğan'dan Almanya'daki Türklere çağrı» Kaybeden hem Türkiye hem Almanya olur» Gizli projeleri FETÖ şirketlerine yaptırmışlar» Sanal inek alıp süt satmak istediler paraları kaptırdılar» Baklava kralının oğlu babasını solladı» Eski Genelkurmay Başkanı'nın madalyaları bit pazarından çıktı» O Türk teröristleri içeri sokmadı» İran ve Rusya ile ortak operasyon masada!» Albayrak: Gördüğüm yerde boğazlarım!» Ericsson 25 bin kişiyi işten çıkarabilir» 102 yıllık Türk devi satıldı» Yabancı futbolcular Lucescu'yu zorluyor» Muayeneye gideceklere 'plaka' uyarısı
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
13 / 35 °C
İzmir
14 / 27 °C
Antalya
22 / 32 °C
Adana
23 / 33 °C
Konya
13 / 33 °C