İstanbul 8°C
25 Mart 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rektör Uçar: Amacımız, Üniversitemizin Her Alanda Gelişimini Sağlamak
19 Eylül 2013 Perşembe 19:18

Rektör Uçar: Amacımız, Üniversitemizin Her Alanda Gelişimini Sağlamak

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Tamer Uçar, üniversitelerinin her alanda gelişimini sürdürdüğünü belirterek, Yozgat’ın ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasına da bu yönde katkı sağladıklarını söyledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Tamer Uçar, üniversitelerinin her alanda gelişimini sürdürdüğünü belirterek, Yozgat’ın ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasına da bu yönde katkı sağladıklarını söyledi.

Bozok Üniversitesi İnovasyon Merkezi’nin de içinde olduğu Elazığ Fırat Teknopark, Kayseri Erciyes Teknopark ve Gaziantep Teknopark bölgesel teknoloji geliştirme bölgeleri yönlendirme komite toplantısı Kayseri’de yapıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerinin de katıldığı toplantıda inşaatları devam eden Teknopark hizmet binalarının son durumu ve çözülmesi gereken sorunlar tartışılarak ilgili son görsellerden oluşan sunumlara yer verildi.

5. Yönlendirme Toplantısına Bozok Üniversitesi Rektörü Uçar’ın yanısıra Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mustafa Erol, Üniversite-Sanayi İlişkilerinden sorumlu Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Orhan Hazer, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı’ndan Mimar Ahunur Irgatoğlu katıldı.

Rektör Uçar, yaptığı açıklamada Kayseri’de yapılan toplantının üniversite adına çok verimli geçtiğini belirtti. Projenin genel amacının girişimlerin AR-GE, inovasyon, bilişim ve iletişim teknolojileri alanlarındaki kapasitelerinin geliştirerek rekabet güçlerini arttırmak olduğunu kaydeden Rektör Uçar, "Bölgede teknolojinin ve inovasyon temelli çalışmalarının geliştirilip özendirilmesi ile ihtiyaç analiz ve değerlendirilmesinin yapılabilmesine ilişkin stratejilerin oluşturulması, teknopark yönetiminin, teknoparkta yer alan şirketlerin ve bölgedeki KOBİ’lerin performanslarının, rekabetçiliğinin ve girişimciliğinin geliştirilmesi, inovasyon merkezlerinin ulusal ve uluslararası ağ bağlantılarının (networking) kurulması, inovasyon destek programları konusunda genel olarak kamuoyu özel olarak da paydaşlar nezdinde farkındalığın arttırılmasıdır." dedi.

Ekipman temini, kurulumu, işleme alınması, eğitim ve garanti hizmetleri konusunda son durumun Eylül ayı içerinde Ankara’da yapılması planlanan bir toplantıda netleştirilerek ihaleye çıkarılması konusunda karar alındığını söyleyen Uçar, 5. Yönlendirme Komitesi Toplantısı’nda genel sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığını belirtti. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!» Ortadoğu'da önemli gelişmeler yaşanacak!
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 15 °C
İzmir
11 / 17 °C
Antalya
11 / 19 °C
Adana
10 / 22 °C
Konya
3 / 15 °C