İstanbul 26°C
20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ROL KAPMAYA ÇALIŞIYORLAR!
18 Eylül 2011 Pazar 11:07

ROL KAPMAYA ÇALIŞIYORLAR!

Başbakan Erdoğan, Ortadoğu'ya yön vermeye çalışan Batılı liderleri eleştirdi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, yapımını İngiliz Lion TV'nin üstlendiği, Başbakanlık Tanıtma Fonu ve TRT'nin desteğiyle, Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi'nce hazırlanan 'Batıya Doğru Akan Nehir' belgeselinin tanıtımına katıldı.

MISIR'IN HALİNİ BİR GÖRÜN

Kürsüye çıkarken davetlilerin 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganlarını attığı gecede konuşan Erdoğan, dört gündür Mısır, Tunus ve Libya'da olduğunu hatırlatarak, ''Mısır medeniyetlerin beşiği bir ülke ama halini görün. Mısır'da şu anda otoriter ve totaliter bir rejim yıkılıyor. Otokratik bir sistem yıkılıyor ve ortaya çıkan siyasi partiler bir endişeyi taşıyor; 'acaba yine bir şeyler olabilir mi?' Yapılması gereken bütün dünyanın onlara bu öz güveni vermesidir. Siz Tahrir'de ortaya çıktınız, dediniz ki; 'Teokratik, otoriter, totaliter ve teokrasiye hayır.' Öyleyse bu yolda kararlılığınız sürüyor. Birilerinin farklı hesapları olabilir. Şu veya bu şekilde size yaklaşım gösterebilirler. Olması gereken artık bu yola çıkılmıştır, öyleyse özgürlükler noktasında, demokrasi noktasında ama dolambaçlı sokaklardan değil, gerçek demokrasi noktasında bu mücadeleyi vermenizdir'' diye konuştu.

AMAÇLARI PETROLE EL KOYMAK

Aynı şeyin Tunus ve Libya için de geçerli olduğunu belirten Erdoğan, "İşte gördünüz ortada olmadıkları halde durum- dan vazife çıkaran veya rol kapanlar çıktı. Bu rol kapma mantığı niye, neden?" dedi. Bu yılın başında Libya olayları başladığı dönemde Avrupa Konseyi'nde konuştuğunu anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti: "Batı, Libya'nın petrol kuyuları üzerinde hesap yapmasın, dedim. Şu anda batı basınını okursanız ne diyorlar; 'Libya'nın petrollerinin yüzde 35'i şu şu şu ülkede.' Ayıptır. Her zamanki yaklaşım tarzınızı yine tekrar ederseniz bu defa durum inanıyorum ki farklı olacak. Libya'da 4 miting yaptım. Misrata'nın yakılıp, yıkıldığını gördüm. Oradan 'Ankara' gemisiyle 450 yaralıyı 12 tane F-16 uçağının korumasıyla çıkardık. Dün Fransa ve İngiltere 35 yaralıyı tedaviye götürmüş. Her taraf güllük gülistanlık şimdi. Bunu da allaya pullaya anlatıyorlar. Gücü, silahı ve acımasızca rekabeti merkezine alan bir medeniyet anlayışı kabul edilemez."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu» İSPARK’tan Havalimanlarında 1 Saat Ücretsiz Otopark» TMO’nun fındık alımı, piyasayı nasıl etkiler?» 'Family markasını BİM'e biz verdik'» 'Hero' tişörtü ilk kez delil sayıldı!» Uzmanlar açıkladı! Fiyatı fırlayacak» Devletin kasasına para yağdı» Kürsel piyasaları '2T' vurdu» FETÖ'cü şirket 200 milyonluk altınını kaçırdı» Erdoğan'dan Almanya'daki Türklere çağrı» Kaybeden hem Türkiye hem Almanya olur» Gizli projeleri FETÖ şirketlerine yaptırmışlar» Sanal inek alıp süt satmak istediler paraları kaptırdılar» Baklava kralının oğlu babasını solladı» Eski Genelkurmay Başkanı'nın madalyaları bit pazarından çıktı» O Türk teröristleri içeri sokmadı» İran ve Rusya ile ortak operasyon masada!» Albayrak: Gördüğüm yerde boğazlarım!» Ericsson 25 bin kişiyi işten çıkarabilir» 102 yıllık Türk devi satıldı» Yabancı futbolcular Lucescu'yu zorluyor» Muayeneye gideceklere 'plaka' uyarısı» Galatasaray'da Riva depremi...» Borajet satışından çok kötü kokular geliyor» Denizbank'a şok KKDF cezası» UYP, 424 milyar dolar açık verdi» Moda devi Mexx'i Hollandalı RNF'ye sattı» Akşener’in kuracağı yeni parti için üç sürpriz isim» Şaka değil gerçek! OHAL ilan ettiler» Son 10 yılda 400 bin araç perte çıktı » Piyasada alıcı bulmadı 9 liralık çekilişle satıldı» Türkiye iki devin üretim üssü olacak» Endülüs'ten Konya'ya bir aşk hikayesi» Almanya'ya 'Adil Öksüz' notası» Bank Asya’da kaptan köşkü yine değişti» Ekonomiye ‘taşkın haciz’ çelmesi» Kayserilinin aldığı Alman market devi iflas etti» Türk iş adamı Dünya Şampiyonası'nda rekor kırdı» ABD, büyükelçilik arsası için ne kadar ödedi?» Şehirler, olası deprem ve afete TOKİ ile hazırlanıyor» Suriyeli sığınmacılar için 'SIHHAT' projesi» Yerel yönetimlere 6,5 milyar liralık kaynak» Otomobilde 'ödemeleri erteleme' dönemi» Türk, Rus ve İranlı şirketlerden 7 milyar dolarlık enerji anlaşması» Galatasaray'dan gövde gösterisi
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
15 / 34 °C
İzmir
19 / 34 °C
Antalya
21 / 33 °C
Adana
24 / 34 °C
Konya
16 / 33 °C