İstanbul 28°C
19 Temmuz 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Silopi Hüda-par, Teşkilatlarına Yapılan Saldırıyı Kınadı
20 Eylül 2013 Cuma 13:13

Silopi Hüda-par, Teşkilatlarına Yapılan Saldırıyı Kınadı

Önceki gece yüzü maskeli bir grubun Molotof ve ses bombalı saldırısına uğrayan Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Silopi ilçe teşkilatı, basın açıklaması ile olayı kınadı.

Önceki gece yüzü maskeli bir grubun Molotof ve ses bombalı saldırısına uğrayan Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Silopi ilçe teşkilatı, basın açıklaması ile olayı kınadı. Açıklamada, "Maalesef, aciz olanlar, kendilerine ve düşüncelerine güvenemeyenler, barış ve huzuru hazmedemeyenler bir kez daha huzurumuzu kaçırmak istemişlerdir." denildi.

Basın açıklamasına Hüda-Par İl Başkanı Abdullah Kılınç, Hüda-Par Cizre İlçe Başkanı Ahmet Elçin, Hüda-Par İdil İlçe Başkanı Mehmet Ersoy, parti üyeleri katıldı. Basın açıklamasını okuyan Hüda Par Silopi kurucu üyelerinden Salih Gök, "Hür Dava Partisi'nin estirdiği kardeşlik ve barış ortamını anlamaktan ve solumaktan aciz olanlar, Silopi’de de kendilerini gösterdiler. Dün akşam Silopi teşkilat binamıza yapılan saldırı, neye ve kime hizmet ettiği malum, derin odakların güdümünde yapıların, Kürtler arasında fitne ateşini tutuşturmaya, onları birbiri ile çatıştırmaya matuf bir girişimidir. Bu teşebbüsleri şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Benzeri girişimler yakın bir tarihte Cizre ve Şırnak’ta da olmuştu. Bu teşebbüsleri hayretle izliyoruz. Bu saldırılar için neyin ne olduğunu bilmeyen çocuk ve gençlerimizin kullanılarak ateşe sürülmesi ise acı ve üzüntü verici bir durumdur. Kürt toplumunu kamplara ayırıp çatıştırmak, bu topluma yapılan en büyük ihanettir. Bu emellerin sahipleri, tutuşturmak istedikleri bu fitne ile bu toplumun inanç ve değerlerine olan kin ve düşmanlıklarını ispatlamaktadırlar, yalan ve iftiralarla bölgede özellikle dindar insanları, evlerini ve kurumlarını cımbızla seçercesine hedef haline getirmek, İslam düşmanlığından başka bir şey değildir. Bunun başka izahı yoktur. Bu gelişmeleri halkımız iyi okuyabilmelidir. Bunları yapan çeteler, halkımızı dininden, inancından uzaklaştırmak, mevcut asayişi ve huzuru bozmak istemektedir. Müslüman Kürt toplumunun fitne ve savaşa ihtiyacı yoktur. Bu toplumun barışa, huzura, İslam’a ve kardeşliğe ihtiyacı vardır.” dedi.

"KİMSE BİZİ ROJAVA’DAKİ SAVAŞA DÂHİL EDEMEYECEK"

Bir hususu özellikle belirtmek istediğini söyleyen Salih Gök, “Kimse bizi Rojava’daki savaşa dâhil edemeyecek ve o fitne ortamını burada oluşturamayacaktır. Hüda Par’ın oradaki savaşla hiçbir alakası olmamıştır, olmayacaktır. Bu saldırıları yapan odaklar, ısrarla bizi o savaşın içine çekmeye çalışmaktadır. Ancak Müslüman Kürt halkının faydasına olmayacak hiçbir ortam ve zeminde Hüda Par olamaz ve olmayacaktır. Rojava üzerinden Hüda Par’ı yalan ve iftiralarla kirletmeye ve emellerine alet etmeye çalışanların yalanları deşifre olmuş, kirli yüzleri ortaya çıkmıştır. Bize ve toplumumuza bu kirli tezgahı kuranlar asla muvaffak olamayacaklardır. Bu yanlış hesap içerisinde olanlar bir an önce kendilerine çekidüzen vermek zorundadır. Kimsenin Kürt toplumuna zarar vermeye, anarşi ortamına sürüklemeye hakkı yoktur. Hiç kimse yalan ve iftiralarla bir yere varmamıştır. Bunun halka zarar vermekten başka bir sonucu olamaz. Bize göre halkımızın geleceği, huzuru, insani ve İslami hakları tüm kişisel ve partisel menfaatlerin üzerindedir. Anarşi ve tahammülsüzlüğün halkımıza bir faydası yoktur.” diye konuştu.

"BU TÜR EYLEMLER KÜRT HALKININ GELECEĞİNE ZARAR VERİR"

Bu tür eylemlerin, Kürt halkının geleceğine zarar vermekte olduğunu, istikbalini heder etmekte olduğunu belirten Salih Gök, bu nedenle duyarlı halkın bu oyunlara alet olmaması, kendilerini ve çocuk yaştaki gençlerini kimseye kullandırtmaması gerektiğini ifade etti. Salih Gök, şöyle dedi: "Bu memlekette herkes birbirine tahammül etmelidir. Hiçbir oluşumun diğerlerine tahakküm etmeye, boyun eğdirmeye hakkı yoktur. Herkes birbiri ile yaşamaya alışmak zorundadır. Hür Dava Partisi, bu toplumun gerçeği, bir parçasıdır. Referansını İslam’dan ve bu toplumun değerlerinden almaktadır. Bu partiyi siz ve sizin beklentileriniz oluşturmuştur. Her şeye rağmen bu toplumun değerlerine, hakka ve barışa hizmet edecek, beklentilerinizi yerine getirecektir. Bu menfur saldırı akim kalmaya mahkûmdur. Kınıyor ve lanetliyoruz. Bu vesileyle Hür Dava Partisi Silopi yetkililerine ve Silopi halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu saldırıların bir daha tekrarlanmamasını ümit ediyoruz. Hepinize saygı ve şükranlarımı arz ediyorum. Esselamü aleyküm we rahmetullahi ve berekatühü.” Yapılan basın açıklamasının ardından grup, olaysız bir şekilde dağıldı.


CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» "Yeni yönetim sistemiyle tek vesayet makamı millet olacak"» İsveçli papazın Müslümanlarla ilgili paylaşımı rekor kırdı» Bahçeli: Senaryo aynı, hedefler farklı» "Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak"» "Atatürk Havalimanı, Millet Bahçesi olacak"» Eren Erdem'in açıklamalarına ilişkin soruşturma başlatıldı» Gebze-Halkalı banliyö hattının açılış tarihi belli oldu» Bozdağ'dan döviz değerlendirmesi» Muharrem İnce, diğer cumhurbaşkanı adaylarına bağışta bulundu» Türkiye'nin ilk F-35 savaş uçağı uçuş testinde» AK Parti'nin ilk mitinginin yeri ve tarihi belli oldu» Borsa İstanbul Grubu'ndan döviz hamlesi» 'Gençlere güvenilen bir ülkede yaşamak gurur verici'» Saadet'ten İstanbul'a iddialı liste» İsrail'in katliamları ile ilgili dosya UCM'ye teslim edildi» TDV 55 bin Kur'an-ı Kerim dağıtacak» Kaset kumpası firarî sanığı yakalandı» Yemek kartında yeni dönem başladı» "Kudüs-ü Şerif'teki haklarımızdan taviz vermemekte kararlıyız"» Denizbank satıldı!» ÖSYM, 20 yıllık sınav arşivini erişime açtı» İzmir'deki FETÖ davasında karar» CHP'li Eren Erdem hakkındaki iddianame kabul edildi» 'Suriye'nin toprak bütünlüğü korunacak'» CHP'nin milletvekili adayları belirlendi» Güneş gözlüğüne milyon dolarlar harcadık» Altının gramı haftaya rekorla başladı» Milletvekili aday listelerinde bugün son gün» 'Konut satışları gelecek aydan itibaren yükselişe geçecek'» Orhanlı gişelerindeki olaylara ilişkin dava: 57 sanığa müebbet» Bozdağ'dan Muharrem İnce'ye 'Gülen' yanıtı» Yenikapı'da 'Zulme Lanet Kudüs'e Destek' mitingi düzenleniyor» Altis Resort Hotel doğayı ve lüksü bir arada sunuyor » 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!
HAVA DURUMU
Ankara
15 / 30 °C
İzmir
20 / 33 °C
Antalya
24 / 31 °C
Adana
24 / 34 °C
Konya
19 / 29 °C