İstanbul 16°C
14 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
STAR YAZARI, RUTKAY AZİZİ ELEŞTİRDİ
10 Ekim 2011 Pazartesi 11:05

STAR YAZARI, RUTKAY AZİZ'İ ELEŞTİRDİ

Star Gazetesi yazarı Hikmet Genç, ‘Altın Portakal Film Festivali’nde yaptığı konuşmayla AK Parti Hükümetini sert bir dille eleştiren Rutkay Aziz'e fena çaktı.

Star Gazetesi yazarı Hikmet Genç, ‘Altın Portakal Film Festivali’nde yaptığı konuşmayla AK Parti Hükümetini sert bir dille eleştiren Rutkay Aziz'e fena çaktı. Genç, Rutkay Aziz'in CHP'nin başına geçmesi önerisinde de bulundu.

Yazısında, Rutkay Aziz'in ülkenin içinde bulunduğu durumdan bahsederken ‘hukukun üstünlüğünün bittiği ve adaletsiz bir kalkınmanın hızla yol aldı’ şeklindeki sözleriyle düştüğü çelişkiye dikkat çeken Genç, "Çok ironik bir durum!... Darbelerin bu ülkeye ettiklerinden söz ediyorsun... Film yarışmalarının ödüllerinin 30 yıl sonra sahiplerini bulduğunu (ki bazıları aramızda yok) söylüyorsun ve bu, tüm dünyaya örnek olsun..’ diyorsun... Ne zaman oluyor bunlar?... ‘Hukukun üstünlüğünün bittiğini’ iddia ettiğin bu iktidar zamanında!!...Üstelik o çok şikayet ettiğin darbecilerin çanına ot tıkayan da bu iktidar Rutkay Abi, hatırlatırım.." ifadesini kullandı.

Rutkay Aziz'in ‘Adaletsiz bir kalkınma hızla yol alıyor..’ şeklindeki sözlerine de gönderme yapan Hikmet Genç, "Bu da laf mı şimdi Rutkay Abi?!...  Bu iktidarı oligarklar mı destekliyor?... Bu iktidara Bağdat Caddesi, Şişli, Nişantaşı, Çankaya..., mı oy veriyor?... Tüsiad’a, ‘sizinle değil, size rağmen iktidara geldim..’ diyen Başbakan değil mi?.. Güçlenen ‘Anadolu Sermayesi’ yüzünden pastayı paylaşmak zorunda kalan burjuvazinin ciyaklaması değil mi bütün dava?!..." diyerek, Rutkay Aziz'in sözlerindeki çelişkileri ortaya koydu.

İşte Hikmet Genç'in o yazısı...

Rutkay Aziz, CHP’nin lideri olmalı!...

Nedenini bir türlü anlayamamışımdır..

Türkiye’de yaşayan ‘Çerkez ve Abhaz’ nüfusunun önemli bir kesimi solcudur...

Akrabalarımdan bilirim, çok sıkı komünistler çıkmıştır ‘Çerkez ve Abhazlar’dan... ( Akrabalarım dedim!.. Yoksa bende komünistlik falan yok!... Muhafazakar bir Abhazım ben... Abhaz olduğum için de, serde biraz liberallik var haliyle..)

Lakin bu ülkede solculuk diye bir şey kalmadı... Onun yerini, solculukla, sosyal demokrasiyle uzaktan yakından alakası olmayan ‘ulusalcılık’ aldı...

Dolayısıyla bizim eski tüfek Çerkez solcular da ulusalcı oldu... Ve de Kemalist.. ( Bunu da hiç anlayamamışımdır... Çerkez Ethem’i hain ilan eden Atatürk değil miydi yahu?!..)

Onlar da bir yandan ‘créme de la créme’ tadında bir yaşam biçimi sürdürüp, diğer yandan ‘işçi, emekçi, proleterya..’ demeye başladılar... Yani tam bir ‘Beyaz Türk’ hali... ( İşin ilginç yanı Kafkasyalı, yani ‘Caucasian’; beyaz, beyaz adam, beyaz ırkın temsilcisi’ demek...)   

İşte o Çerkez abilerden biri olan Rutkay Aziz dün ‘Altın Portakal Film Festivali’nde bir konuşma yaptı...

Rutkay Abi ‘Sanatta Sosyal Sorumluluk’ ödülüne layık görülmüş... (‘Sanatın Sosyal Sorumlusu’ymuş Rutkay Abi.. Bir Abhaz olarak gurur duydum elbette!..)

Gazeteler, internet siteleri haberi manşetten verdiler..

Rutkay Abi’nin ödül törenindeki konuşması dakikalarca ayakta alkışlanmış... Ben de merak ettim ve defalarca dinledim konuşmasını...

Amerikan tarzı, protest bir konuşma yapmış...

Hani Amerikalılar böyle ödül aldıklarında önce, ota boka, herkese teşekkür edip ardından iktidardakilere acayip giydirirler ya... Aha da öyle bir konuşma olmuş Rutkay Abi’ninki!.. ( Giydirecek tabi.. Sanatta Sosyal Sorumluluk ödülü bu.. Boru değil!..)

Rutkay Abi; ‘1979 ve 1980 yıllarında sansür ve darbe nedeniyle yapılamayan film yarışmalarının ödüllerinin 30 yıl sonra sahiplerini bulduğunu, bunun da tüm dünyaya örnek olması gerektiğini vurguluyor..’

Ardından ülkenin içinde bulunduğu durumdan bahsederken ‘hukukun üstünlüğünün bittiği ve adaletsiz bir kalkınmanın hızla yol aldığı..’ diyerek iktidara çakıyor...

Salonda bir alkış kopuyor... En önde ‘Biracı Başkan’ zevkten dört köşe olmuş bir halde, ‘gördünüz mü?’ der gibi başını sallıyor...

Çok ironik bir durum!...

Darbelerin bu ülkeye ettiklerinden söz ediyorsun... Film yarışmalarının ödüllerinin 30 yıl sonra sahiplerini bulduğunu (ki bazıları aramızda yok) söylüyorsun ve bu, tüm dünyaya örnek olsun..’ diyorsun...

Ne zaman oluyor bunlar?...

‘Hukukun üstünlüğünün bittiğini’ iddia ettiğin bu iktidar zamanında!!...

Üstelik o çok şikayet ettiğin darbecilerin çanına ot tıkayan da bu iktidar Rutkay Abi, hatırlatırım..

Ha, bir de ‘adaletsiz bir kalkınma hızla yol alıyor..’ diyorsun...

Bu da laf mı şimdi Rutkay Abi?!...

Bu iktidarı oligarklar mı destekliyor?...

Bu iktidara Bağdat Caddesi, Şişli, Nişantaşı, Çankaya..., mı oy veriyor?...

Tüsiad’a, ‘sizinle değil, size rağmen iktidara geldim..’ diyen Başbakan değil mi?...

Güçlenen ‘Anadolu Sermayesi’ yüzünden pastayı paylaşmak zorunda kalan burjuvazinin ciyaklaması değil mi bütün dava?!...

İktidarın sınıf değiştirmesi değil mi statükoculara, elitistlere, cuntacılara koyan?!...

...

Bu arada Rutkay Abi konuşmasında korkunç bir hata yapıyor... Daha doğrusu feci bir dil sürçmesi...

Yanlış duymadığıma emin olmak için defalarca dinledim... ( Siz de internetten bir daha dinleyin )

Rutkay Abi’nin ifadesi şu;

‘Dünyanın hiçbir ülkesinde kadın, çocuk bu kadar tacize, cinayete, mahrum kalmıyor!...’

‘Tacize, cinayete mahrum kalmak?!!...’ Yani taciz ve cinayetten yoksun kalmak!!...

Heyecenadan dili sürçmüş Rutkay Abi’nin... Herhalde ‘maruz kalmıyor’ diyecekti... (Aslında ‘maruz kalmak..’ da yalnış bir ifade olur... Örneğin, ‘cinayete maruz kaldım’ desem olur mu hiç?!... Ama yine de mahrum kalmaktan iyidir!...)

Herneyse Rutkay Abi...

Heyecan 10 numara...

Ses tonu harika...

Mimikler etkileyici...

Karizma muhteşem...

Muhalefet süper!...

Üstelik ‘Sanatta Sosyal Sorumluluk’ ödülün de var!...

Bırak sanatı, gir siyasete, geç CHP’nin başına..

İnan ki Kılıçdaroğlu’ndan daha iyi başkanlık yaparsın...

Sonuçta Çerkezsin be abi, istesen de kıvıramazsın...

Diğer yandaşların saldırılarına maruz kalabilirsin belki ama!..

Benim desteğimden de mahrum kalmazsın!!!..

Söz be abi...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» "Yeni yönetim sistemiyle tek vesayet makamı millet olacak"» İsveçli papazın Müslümanlarla ilgili paylaşımı rekor kırdı» Bahçeli: Senaryo aynı, hedefler farklı» "Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak"» "Atatürk Havalimanı, Millet Bahçesi olacak"» Eren Erdem'in açıklamalarına ilişkin soruşturma başlatıldı» Gebze-Halkalı banliyö hattının açılış tarihi belli oldu» Bozdağ'dan döviz değerlendirmesi» Muharrem İnce, diğer cumhurbaşkanı adaylarına bağışta bulundu» Türkiye'nin ilk F-35 savaş uçağı uçuş testinde» AK Parti'nin ilk mitinginin yeri ve tarihi belli oldu» Borsa İstanbul Grubu'ndan döviz hamlesi» 'Gençlere güvenilen bir ülkede yaşamak gurur verici'» Saadet'ten İstanbul'a iddialı liste» İsrail'in katliamları ile ilgili dosya UCM'ye teslim edildi» TDV 55 bin Kur'an-ı Kerim dağıtacak» Kaset kumpası firarî sanığı yakalandı» Yemek kartında yeni dönem başladı» "Kudüs-ü Şerif'teki haklarımızdan taviz vermemekte kararlıyız"» Denizbank satıldı!» ÖSYM, 20 yıllık sınav arşivini erişime açtı» İzmir'deki FETÖ davasında karar» CHP'li Eren Erdem hakkındaki iddianame kabul edildi» 'Suriye'nin toprak bütünlüğü korunacak'» CHP'nin milletvekili adayları belirlendi» Güneş gözlüğüne milyon dolarlar harcadık» Altının gramı haftaya rekorla başladı» Milletvekili aday listelerinde bugün son gün» 'Konut satışları gelecek aydan itibaren yükselişe geçecek'» Orhanlı gişelerindeki olaylara ilişkin dava: 57 sanığa müebbet» Bozdağ'dan Muharrem İnce'ye 'Gülen' yanıtı» Yenikapı'da 'Zulme Lanet Kudüs'e Destek' mitingi düzenleniyor» Altis Resort Hotel doğayı ve lüksü bir arada sunuyor » 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!
HAVA DURUMU
Ankara
8 / 21 °C
İzmir
11 / 18 °C
Antalya
13 / 21 °C
Adana
18 / 29 °C
Konya
8 / 19 °C