İstanbul 11°C
21 Mart 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SÜTAŞta Saffet Karpat depremi
20 Eylül 2013 Cuma 10:48

SÜTAŞ'ta Saffet Karpat depremi

Sütaş’ta İcra Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Saffet Karpat’tan 15 gündür haber alınamıyor.

Muharrem Yılmaz TÜSİAD Başkanı olunca Sütaş’ta yerine İcra Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Saffet Karpat’tan 15 gündür haber alınamıyor...P&G Türkiye’den emekli olduktan sonra Sütaş’a büyük umutlarla gelen Saffet Karpat’ın sessiz sedasız görevi bıraktığı söyleniyor. Son günlerde şirkete gelmeyen CEO’nun görevi bırakmasında, Muharrem Yılmaz’ın görev paylaşımında profesyonel yönetime çok fazla inisiyatif vermemesinin etkili olduğu belirtiliyor. Oysa Yılmaz, TÜSİAD Başkanı olarak derneğe daha fazla zaman ayıracağından, Sütaş’ta dümeni büyük ölçüde Saffet Karpat’a bırakmayı planlıyordu...Ocak 2013’te TÜSİAD Başkanlığı’na seçilen Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, "TÜSİAD’daki görevim gereği Sütaş’ın İcra Kurulu Başkanlığı’nı, uzun yıllardır tanıdığım ve iş hayatındaki başarılarını yakından izlediğim çok değerli bir yöneticiye, Saffet Karpat’a devrediyorum. Saffet Karpat’ın, Sütaş’ı engin bilgi ve tecrübesi ile daha da geliştireceğine ve geleceğe en iyi şekilde taşıyacağına eminim” demişti.Saffet Karpat da yeni göreviyle ilgili şu değerlendirmeyi yapmıştı: "Muharrem Bey’i uzun zamandır tanıyorum ve Ekim 2012’den itibaren Sütaş’ın Yönetim Kurulu’nda yer alıyorum. Bu süreçte Sütaş’ın misyonunun ne kadar değerli bir amaca hizmet ettiğini gördüm. Bu görevi memnuniyetle kabul ederken, Yönetim Kurulu’na bana duydukları güvenden dolayı teşekkür ediyorum.”TRANSFERLERİ VETO YEMİŞ

Ardından Saffet Karpat, Sütaş’ta önemli bir yeniden yapılanma başlatmış, yavaş yavaş da olsa transferlerle kendi ekibini oluşturmaya başlamıştı. Bu yeniden yapılanma ve değişim Sütaş’ta sancılara yol açsa da “tek adam” dönemini sonlandıracağı beklentisiyle olumlu karşılanıyordu.Ancak Karpat’ın getirdiği bazı isimlerin Muharrem Yılmaz’dan veto yemesi üzerine zaten gergin olan iplerin tamamen koptuğu söyleniyor.Anlaşılan Muharrem Yılmaz, Sütaş’taki “tek adamlığı”, “patronlar kulübü” başkanlığından daha değerli bulmuş. Yine anlaşılan, bu da P&G gibi çokuluslu ve daha profesyonel bir yönetim anlayışının ön planda olduğu bir şirketten sonra Saffet Karpat’a uymamış...ASSOS’TAKİ ÇİFTLİĞİNE Mİ KAÇTI?

Saffet Karpat, P&G’de bayrağı Tankut Turnaoğlu’na devrederken, önünde üç seçenek bulunduğunu söylemiş; bunlardan birinin de Assos’ta kurduğu çiftlikte emekliliğin tadını çıkarmak olduğunu anlatmıştı. Karpat, “Burada ceviz ve meyve yetiştireceğiz. Ayrıca Edirne tarafında tarım yatırımı yapmayı planlıyorum” demişti...Umarız Saffet Karpat'ın yeni kararı hem kendisi hem de Sütaş için hayırlı olur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!» Ortadoğu'da önemli gelişmeler yaşanacak!
HAVA DURUMU
Ankara
6 / 18 °C
İzmir
11 / 20 °C
Antalya
9 / 21 °C
Adana
12 / 23 °C
Konya
6 / 19 °C