İstanbul 7°C
22 Mart 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tbb Başkanı Feyzioğlu:
19 Eylül 2013 Perşembe 19:43

Tbb Başkanı Feyzioğlu:

Hepimizin tüm söylemlerimizde son derece dikkatli olmamız, hiçbir şekilde şiddeti özendirmememiz lazım

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Hepimizin tüm söylemlerimizde son derece dikkatli olmamız, hiçbir şekilde şiddeti özendirmememiz lazım" dedi.

Bir konferansa katılmak üzere Eskişehir'e gelen ve Eskişehir Barosu Başkanı Rıza Öztekin'i ziyaret eden Feyzioğlu, Türkiye'nin birileri tarafından sorumsuzca ve bilinçsizce kutuplara ayrıldığını savunarak, ihtiyaç olan şeyin kutuplara ayrılmak değil, birleşmek olduğunu vurguladı.

Feyzioğlu, mahkemelerin duvarlarında "Adalet mülkün temelidir" yazısının bulunduğunu hatırlatarak, "Adalet mülkün temelidir' demek 'adalet ülkenin temelidir' demektir. Koltuklarımızı, makamlarımızı, mevkilerimizi, evlatlarımızı, yatırımlarımızı, varımızı yoğumuzu, iş yerlerimizi dayadığımız zemin vatandır. O vatan eğer çatlarsa hiçbirimizin yaşama şansı, varlığını devam ettirme imkanı kalmaz" diye konuştu.

TBB'nin görevinin insan haklarını, hukukun üstünlüğünü ve demokrasiyi korumak olduğunu anlatan Feyzioğlu, şöyle konuştu:

"Hepimizin tüm söylemlerimizde son derece dikkatli olmamız, hiçbir şekilde şiddeti özendirmememiz lazım. Toplumumuzu yüzdelere bölmeyi, mezhebine, dini inancına, etnik kökenine, diline, cinsiyetine göre, farklı muameleye tabi tutmayı, sadece bir kısmını sahiplenip bütününü kucaklamayı reddetmeyi, biz kabul etmiyoruz. Bu çerçevede biz savunma görevimizi yaparken toplumumuzun yüzde yüzünü kucaklamayı görev bildik. En etkili savunmanın bu toplumu hiçbir sebeple ayrıştırmadan, herkesi eşit yurttaş olarak kabul etmek ve böylece demokrasiyi insan haklarını inşaa etmek olduğunu düşünüyoruz."

Ankara Barosu Başkanı Sema Aksoy da baroların TBB'nin başkanlığında mesleki ve milli menfaatler etrafında toplanmayı çok iyi bilen bir meslek grubu olduğunu bildirdi.

Eskişehir Barosu Başkanı Rıza Öztekin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Muhabir: Sistem
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!» Ortadoğu'da önemli gelişmeler yaşanacak!
HAVA DURUMU
Ankara
11 / 20 °C
İzmir
15 / 25 °C
Antalya
11 / 20 °C
Adana
14 / 24 °C
Konya
10 / 25 °C