İstanbul 17°C
24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tbb Başkanı Feyzioğlu:
19 Eylül 2013 Perşembe 19:43

Tbb Başkanı Feyzioğlu:

Hepimizin tüm söylemlerimizde son derece dikkatli olmamız, hiçbir şekilde şiddeti özendirmememiz lazım

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Hepimizin tüm söylemlerimizde son derece dikkatli olmamız, hiçbir şekilde şiddeti özendirmememiz lazım" dedi.

Bir konferansa katılmak üzere Eskişehir'e gelen ve Eskişehir Barosu Başkanı Rıza Öztekin'i ziyaret eden Feyzioğlu, Türkiye'nin birileri tarafından sorumsuzca ve bilinçsizce kutuplara ayrıldığını savunarak, ihtiyaç olan şeyin kutuplara ayrılmak değil, birleşmek olduğunu vurguladı.

Feyzioğlu, mahkemelerin duvarlarında "Adalet mülkün temelidir" yazısının bulunduğunu hatırlatarak, "Adalet mülkün temelidir' demek 'adalet ülkenin temelidir' demektir. Koltuklarımızı, makamlarımızı, mevkilerimizi, evlatlarımızı, yatırımlarımızı, varımızı yoğumuzu, iş yerlerimizi dayadığımız zemin vatandır. O vatan eğer çatlarsa hiçbirimizin yaşama şansı, varlığını devam ettirme imkanı kalmaz" diye konuştu.

TBB'nin görevinin insan haklarını, hukukun üstünlüğünü ve demokrasiyi korumak olduğunu anlatan Feyzioğlu, şöyle konuştu:

"Hepimizin tüm söylemlerimizde son derece dikkatli olmamız, hiçbir şekilde şiddeti özendirmememiz lazım. Toplumumuzu yüzdelere bölmeyi, mezhebine, dini inancına, etnik kökenine, diline, cinsiyetine göre, farklı muameleye tabi tutmayı, sadece bir kısmını sahiplenip bütününü kucaklamayı reddetmeyi, biz kabul etmiyoruz. Bu çerçevede biz savunma görevimizi yaparken toplumumuzun yüzde yüzünü kucaklamayı görev bildik. En etkili savunmanın bu toplumu hiçbir sebeple ayrıştırmadan, herkesi eşit yurttaş olarak kabul etmek ve böylece demokrasiyi insan haklarını inşaa etmek olduğunu düşünüyoruz."

Ankara Barosu Başkanı Sema Aksoy da baroların TBB'nin başkanlığında mesleki ve milli menfaatler etrafında toplanmayı çok iyi bilen bir meslek grubu olduğunu bildirdi.

Eskişehir Barosu Başkanı Rıza Öztekin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Muhabir: Sistem
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
11 / 25 °C
İzmir
14 / 28 °C
Antalya
18 / 32 °C
Adana
17 / 33 °C
Konya
13 / 25 °C