İstanbul 9°C
22 Mart 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teb İle Sgk Arasındak Ek Protokol İmzalandı
20 Eylül 2013 Cuma 12:28

Teb İle Sgk Arasındak Ek Protokol İmzalandı

Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında olan vatandaşların, sözleşmeli eczanelerden ilaç temin etmelerinin koşullarının belirlendiği protokol imzalandı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamında olan vatandaşların, sözleşmeli eczanelerden ilaç temin etmelerinin koşullarının belirlendiği protokol Türk Eczacıları Birliği (TEB) ve SGK arasında imzalandı.

TEB'den yapılan yazılı açıklamada, SGK ile TEB arasında sürdürülen ek protokol görüşmelerinde son noktaya gelindiği ve karşılıklı mutabakatın sağlandığı belirtilerek, söz konusu protokolün dün imzalandığı ifade edildi. SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan ve TEB Başkanı Erdoğan Çolak tarafından imzalanan protokolde revize edilen maddeler şu şekilde:

"Reçete başına hizmet bedeli tutarı Sosyal Güvenlik Kurumuna yüzde 0 iskonto yapan eczacılar için (satış hasılatı 700 bin TL'ye kadar olan eczaneler için) her reçete başına 75 (yetmiş beş) Kuruşa çıkarılmıştır. Diğer kademelerde iskonto yapan eczaneler için bir değişiklik olmayıp, reçete başına 25 (yirmi beş) Kuruş hizmet bedeli aynen devam edecektir.

2012 yılı protokolünde 600 bin TL'ye kadar satış hasılatı olan eczaneler tarafından yüzde 0 indirim uygulanırken, imzalanan yeni ek protokol ile bu oran 700 bin TL'ye çıkarılmıştır. Buna göre yeni oranlar, 700.000 TL'ye kadar satış hasılatı olan eczaneler tarafından yüzde 0 indirim, 700.001 TL ile 900.00 bin TL arasında satış hasılatı olan eczaneler tarafından yüzde 1 indirim, 900.001 TL ile 1.500.000 TL arasında satış hasılatı olan eczaneler tarafından yüzde 2,5 indirim şeklinde değiştirilmiştir. 1.500.000 TL üzerinde satış hasılatı olan eczaneler tarafından yüzde 3 indirim şeklinde uygulanacaktır. Majistral tarifeye yönelik güncellemeler ise her yıl görüşülüp, yeniden değerlendirilecektir."

Muhabir: Yeşim Sert Karaaslan
Yayınlayan: Hasan Öymez

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!» Ortadoğu'da önemli gelişmeler yaşanacak!
HAVA DURUMU
Ankara
10 / 20 °C
İzmir
15 / 24 °C
Antalya
11 / 21 °C
Adana
14 / 24 °C
Konya
9 / 22 °C