İstanbul 26°C
21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teb İle Sgk Arasındak Ek Protokol İmzalandı
20 Eylül 2013 Cuma 12:28

Teb İle Sgk Arasındak Ek Protokol İmzalandı

Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında olan vatandaşların, sözleşmeli eczanelerden ilaç temin etmelerinin koşullarının belirlendiği protokol imzalandı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamında olan vatandaşların, sözleşmeli eczanelerden ilaç temin etmelerinin koşullarının belirlendiği protokol Türk Eczacıları Birliği (TEB) ve SGK arasında imzalandı.

TEB'den yapılan yazılı açıklamada, SGK ile TEB arasında sürdürülen ek protokol görüşmelerinde son noktaya gelindiği ve karşılıklı mutabakatın sağlandığı belirtilerek, söz konusu protokolün dün imzalandığı ifade edildi. SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan ve TEB Başkanı Erdoğan Çolak tarafından imzalanan protokolde revize edilen maddeler şu şekilde:

"Reçete başına hizmet bedeli tutarı Sosyal Güvenlik Kurumuna yüzde 0 iskonto yapan eczacılar için (satış hasılatı 700 bin TL'ye kadar olan eczaneler için) her reçete başına 75 (yetmiş beş) Kuruşa çıkarılmıştır. Diğer kademelerde iskonto yapan eczaneler için bir değişiklik olmayıp, reçete başına 25 (yirmi beş) Kuruş hizmet bedeli aynen devam edecektir.

2012 yılı protokolünde 600 bin TL'ye kadar satış hasılatı olan eczaneler tarafından yüzde 0 indirim uygulanırken, imzalanan yeni ek protokol ile bu oran 700 bin TL'ye çıkarılmıştır. Buna göre yeni oranlar, 700.000 TL'ye kadar satış hasılatı olan eczaneler tarafından yüzde 0 indirim, 700.001 TL ile 900.00 bin TL arasında satış hasılatı olan eczaneler tarafından yüzde 1 indirim, 900.001 TL ile 1.500.000 TL arasında satış hasılatı olan eczaneler tarafından yüzde 2,5 indirim şeklinde değiştirilmiştir. 1.500.000 TL üzerinde satış hasılatı olan eczaneler tarafından yüzde 3 indirim şeklinde uygulanacaktır. Majistral tarifeye yönelik güncellemeler ise her yıl görüşülüp, yeniden değerlendirilecektir."

Muhabir: Yeşim Sert Karaaslan
Yayınlayan: Hasan Öymez

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu» İSPARK’tan Havalimanlarında 1 Saat Ücretsiz Otopark» TMO’nun fındık alımı, piyasayı nasıl etkiler?» 'Family markasını BİM'e biz verdik'» 'Hero' tişörtü ilk kez delil sayıldı!» Uzmanlar açıkladı! Fiyatı fırlayacak» Devletin kasasına para yağdı» Kürsel piyasaları '2T' vurdu» FETÖ'cü şirket 200 milyonluk altınını kaçırdı» Erdoğan'dan Almanya'daki Türklere çağrı» Kaybeden hem Türkiye hem Almanya olur» Gizli projeleri FETÖ şirketlerine yaptırmışlar» Sanal inek alıp süt satmak istediler paraları kaptırdılar» Baklava kralının oğlu babasını solladı» Eski Genelkurmay Başkanı'nın madalyaları bit pazarından çıktı» O Türk teröristleri içeri sokmadı» İran ve Rusya ile ortak operasyon masada!» Albayrak: Gördüğüm yerde boğazlarım!» Ericsson 25 bin kişiyi işten çıkarabilir» 102 yıllık Türk devi satıldı» Yabancı futbolcular Lucescu'yu zorluyor» Muayeneye gideceklere 'plaka' uyarısı
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
13 / 35 °C
İzmir
16 / 27 °C
Antalya
22 / 32 °C
Adana
23 / 33 °C
Konya
13 / 34 °C