İstanbul 23°C
25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tekstilin Başşehri modelistlerini de kendi yetiştirecek
19 Eylül 2013 Perşembe 18:28

Tekstilin Başşehri modelistlerini de kendi yetiştirecek

'Geleceğin Modelistleriyle Denizli’yi Dünyayla Buluşturuyoruz” başlıklı projesi kapsamında kurulan CAD Laboratuvarı açıldı.

Denizli Osman Aydınlı Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde, Gamateks Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve marketler zinciri Tesco’nun “Geleceğin Modelistleriyle Denizli’yi Dünyayla Buluşturuyoruz” başlıklı projesi kapsamında kurulan Bilgisayar Destekli Giysi Tasarım (CAD) Laboratuvarı açıldı. Açılışa okulu yaptıran hayırsever işadamı Osman Aydınlı, Belediye Başkan Yardımcısı Nilgün Ök, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Ertan Aktaş, İl Emniyet Müdürü Zeki Bulut, Gamateks yetkilileri ve öğrenciler katıldı.Açılıştan önce Gamateks ve Tesco uzmanları, proje bilgilendirme semineri verdi. Ardından laboratuvar açıldı.

 

Törende bir konuşma yapan işadamı Aydınlı, “Başarı ve gelişmişliğin tek şartı eğitimdir. Küreselleşen dünyada dijital çağa ayak uydurmanın tek yolu günümüz şartlarına uygun, kaliteli, teknolojiye hakim, kendine güveni yüksek, vizyon sahibi nesiller yetiştirmektir. Bu düşünceden hareketle Gamateks ve Tesco işbirliğiyle okulumuzda geleceğin modelistlerini yetiştirmek için bilgisayar destekli tasarım laboratuvarını kurduk.” dedi. Milli Eğitim Şube Müdürü Aktaş da, “Meslek liselerimizin kalitesinin artması açısından bu tür işbirliklerine ihtiyacımız var. Bunun diğer okullarımıza da örnek olmasını diliyorum. Proje öncesi geçen yıl giyim bölümünde yedi öğrencimiz bulunmaktaydı. Projeyle birlikte 37 öğrenciye ulaştık. Ülkemiz kalkınmasında aranan nitelikli elemanlar, meslek liseleri vasıtasıyla yetişiyor.” diye konuştu. Başkan Yardımcısı Ök ise sektöründe lider ve büyük markalara ürünler imal eden bir firmanın okula böyle bir destekte bulunmasının, öğrenciler açısından önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.
 


Konuşmaların ardından açılış kurdelesi, protokol üyeleri tarafından kesildi. Proje kapsamında laboratuvarda okul öğretmenlerinin vereceği eğitim ve iki firmanın uygulamalı danışmanlığı sayesinde giyim bölümü öğrencileri iş ve meslek hayatına hazırlanacak. Öğrencilerin uygulama sahasını görmesi ve edindikleri teorik bilgiye ek olarak "yerinde öğrenme" prensibiyle pratik bilgi de edinmelerinin kolaylaştırılması amaçlanıyor. Bütün giyim bölümü öğrencileri, yaz dönemi stajlarını ilgili firmada yapabilecek. Öğretmenleriyle birlikte uygulamalı ders saatlerini Gamateks üretim tesislerinde geçirebilecekler. Bu projeyle modelistlik alanında Denizli’de eksikliği duyulan kaliteli ve nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
14 / 27 °C
İzmir
13 / 29 °C
Antalya
20 / 30 °C
Adana
19 / 33 °C
Konya
14 / 27 °C