İstanbul 15°C
13 Aralık 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tekstilin Başşehri modelistlerini de kendi yetiştirecek
19 Eylül 2013 Perşembe 18:28

Tekstilin Başşehri modelistlerini de kendi yetiştirecek

'Geleceğin Modelistleriyle Denizli’yi Dünyayla Buluşturuyoruz” başlıklı projesi kapsamında kurulan CAD Laboratuvarı açıldı.

Denizli Osman Aydınlı Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde, Gamateks Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve marketler zinciri Tesco’nun “Geleceğin Modelistleriyle Denizli’yi Dünyayla Buluşturuyoruz” başlıklı projesi kapsamında kurulan Bilgisayar Destekli Giysi Tasarım (CAD) Laboratuvarı açıldı. Açılışa okulu yaptıran hayırsever işadamı Osman Aydınlı, Belediye Başkan Yardımcısı Nilgün Ök, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Ertan Aktaş, İl Emniyet Müdürü Zeki Bulut, Gamateks yetkilileri ve öğrenciler katıldı.Açılıştan önce Gamateks ve Tesco uzmanları, proje bilgilendirme semineri verdi. Ardından laboratuvar açıldı.

 

Törende bir konuşma yapan işadamı Aydınlı, “Başarı ve gelişmişliğin tek şartı eğitimdir. Küreselleşen dünyada dijital çağa ayak uydurmanın tek yolu günümüz şartlarına uygun, kaliteli, teknolojiye hakim, kendine güveni yüksek, vizyon sahibi nesiller yetiştirmektir. Bu düşünceden hareketle Gamateks ve Tesco işbirliğiyle okulumuzda geleceğin modelistlerini yetiştirmek için bilgisayar destekli tasarım laboratuvarını kurduk.” dedi. Milli Eğitim Şube Müdürü Aktaş da, “Meslek liselerimizin kalitesinin artması açısından bu tür işbirliklerine ihtiyacımız var. Bunun diğer okullarımıza da örnek olmasını diliyorum. Proje öncesi geçen yıl giyim bölümünde yedi öğrencimiz bulunmaktaydı. Projeyle birlikte 37 öğrenciye ulaştık. Ülkemiz kalkınmasında aranan nitelikli elemanlar, meslek liseleri vasıtasıyla yetişiyor.” diye konuştu. Başkan Yardımcısı Ök ise sektöründe lider ve büyük markalara ürünler imal eden bir firmanın okula böyle bir destekte bulunmasının, öğrenciler açısından önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.
 


Konuşmaların ardından açılış kurdelesi, protokol üyeleri tarafından kesildi. Proje kapsamında laboratuvarda okul öğretmenlerinin vereceği eğitim ve iki firmanın uygulamalı danışmanlığı sayesinde giyim bölümü öğrencileri iş ve meslek hayatına hazırlanacak. Öğrencilerin uygulama sahasını görmesi ve edindikleri teorik bilgiye ek olarak "yerinde öğrenme" prensibiyle pratik bilgi de edinmelerinin kolaylaştırılması amaçlanıyor. Bütün giyim bölümü öğrencileri, yaz dönemi stajlarını ilgili firmada yapabilecek. Öğretmenleriyle birlikte uygulamalı ders saatlerini Gamateks üretim tesislerinde geçirebilecekler. Bu projeyle modelistlik alanında Denizli’de eksikliği duyulan kaliteli ve nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» ECB yılın son toplantısını yapıyor» İstihdam Şurası ilk kez toplanacak» Erdoğan: 'Kudüs kararının hiçbir hükmü olamaz'» Moody's'ten 2018 için karamsar tahmin» Kudüs'ün akıbeti bugün belli olacak!» Maaşlar Bitcoin ile ödenecek!» FETÖ'nün asker imamlarına operasyon» Firari FETÖ'cü : ''FBI bana 50 bin dolar verdi'» Milli Tren için mühendis aranıyor!» ‘Kimyasal arıtmada öncüyüz’» Bozdağ: Kimse 'Siz İsrail'le yan yana geliyorsunuz' diyemez» Polisle çatışan sanık yarbay ByLock'cu çıktı» Keşmir sorununda Türkiye'ye arabuluculuk çağrısı» Erdoğan, Abbas ile görüştü» Kudüs'ün Filistin'in başkenti olarak tanınmasına teşvik etmeliyiz» Üsküdar-Ümraniye metrosu açılıyor» Doğu Anadolu Gözlemevi kızılötesini de 'görecek'» AB Liderler Zirvesi'nin gündemi belli oldu» İbrahim Çağlar son yolculuğuna uğurlandı» Aliyev İİT Zirvesi için İstanbul'da» Bilecik: "Lamı cimi yok, alkışlanacak başarı"» 22 bin 987 polis meslekten ihraç edildi» YÖK ve üniversitelerden 'Kudüs' açıklaması» "Rusya'nın çekilecek havası gerçekçi değil"» Kuvet'te Türkiye atağı» Bir filmle 53 şehir dolaştı» Türkiye 15 yılda önemli bir dirayet ortaya koydu» LC Waikiki yeni yılda 150 mağaza açacak» Yargıtay, kredi masrafında hükmü verdi!» Avro Bölgesi’nde ekonomik güven azaldı» Özel uçaklar istihdama katkı sunuyor» Ekonomistler TCMB'den faiz artışı bekliyor» "TMO 80 bin üreticiden fındık aldı"» 'Avrupalı turistlerin tercihi yeniden Türkiye'» Türkiye'den bal ihracatı» Arakan’dan Suriye’ye “Hiçbir Çocuk Üşümesin!”» Erdoğan: "Faiz baskısı boş bir caba"» Elektrikli otomobilden bir milyonluk istihdam» FETÖ şirketlerini el konulmadan temizlemiş!» AK Parti'de kongre süreci hızlanıyor» Türkiye'ye gelen turist sayısı artacak» ABD'nin silahları Türkiye'ye yöneliyor» Leblebi tozundan ekmek üretildi» Kadın girişimciden CERN'e 'koruma kalkanı'» 'Otomotiv aşkını' teknik lise açarak taçlandırdı» İnternet reklamlarında sahteciliğe önlem» Yarım asırdır ahşaba şekil veriyor» FETÖ'nün '668 bebek' yalanı» Kedilere deniz manzaralı özel mekan» Ucuz et satışında piyasa oturdu
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 13 °C
İzmir
7 / 18 °C
Antalya
8 / 22 °C
Adana
7 / 23 °C
Konya
-2 / 13 °C