İstanbul 20°C
21 Ekim 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
THYye 36 yeni uçak
27 Mayıs 2012 Pazar 15:35

THY'ye 36 yeni uçak

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY'nin 91 uçak alımı kapsamında 36 uçağın gelmesini beklediklerini bildirdi.

 

Yönwetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu yaptığı açıklamada, THY'nin bu yıl Sabiha Gökçen Havaalanı'nda yaptığı 380 bin metrekare kapalı alana sahip inşaatı tamamlayacağını, eylül ayından itibaren uçak bakımına başlayacağını söyledi.
Yıl sonuna kadar tüm projenin tamamlanmasını hedeflediklerini ifade eden Topçu, böylelikle THY'nin bakım kapasitesinin 4 kat artacağını belirtti.

 

Bu yıl Aydın'da pilot okulunu faaliyete geçireceklerini kaydeden Topçu, şöyle konuştu:

''Bununla ilgili ihaleye çıkıldı. İhaleyi biz kazandık. Şu anda yatırım projelerini yapıyoruz. Onun da 3-4 ayda açılışını yapmayı hedefliyoruz. Bu yapacağımız okul, Ortadoğu ve Avrupa'nın diğer ülkelerine pilot yetiştirecek uluslararası pilot okulu olacak. Yılda 300 pilot yetiştirmeyi hedeflediğimiz bu proje de bu yılın eylül ayında faaliyete geçirilecek.''

 

"EĞİTİM KONUSUNDA HİÇBİRŞEYDEN KAÇINMIYORUZ"
Topçu, THY'nin 91 uçak alımı kapsamında 36 uçağı bu yıl teslim alacağını belirtti.

''36 uçağın gelmesini bekliyoruz'' diyen Topçu, şunları kaydetti:

 

''Bu teslimlerin şu anda uçuş programları ile uçuş destinasyonlarını tamamladık. Uçakların gelmesi bekleniyor. Her yıl ortalama 20-25 yeni destinasyonlar açmaktayız. Aynı zamanda açılmış destinasyonlarının frekans sayılarını artırarak bunlara daha sık ulaşım imkanı sağlamaktayız. Tabii ki en büyük zorluğumuz frekans, uçuş hakkı almak konusunda. Hükümetimiz, Ulaştırma Bakanlığımız, Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız, bu konuyla ilgili bütün talepleri gittikleri ülkelere iletiyor. Bu uçuş izinlerini de almaya çalışıyoruz.

THY, ülkemizde 40 şehirde, 44 havalanından uçuş yapıyor. Ülkemizi hem iç hem de dış hatlar üzerinden 194 noktaya bağlamaktayız. Bu ulaşım ağı da bizi 8. şirket konumuna getiriyor. Önümüzdeki yıl sonu itibarıyla bu sıralama daha da düşecektir. THY yatırımlarını sadece maddi alanlara veya hangarlara, yapı alanlarına, uçaklara değil insan gücüne de yapmaktadır. Eğitim konusunda da ciddi yatırımlarımız var. Bu uçakların uçuşunu daha emniyetli sağlamak için her türlü eğitim konusunda, hele hele uçuş eğitimi konusunda hiçbir şeyden kaçınmıyoruz.''

 

YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK
THY'nin bu yılı çok iyi kapatacağını düşündüklerini ifade eden Topçu, ''2013-2014 de da yükselmeye devam edeceği bir süreç olacaktır. Geçen yıl yaptığımız uçakalımları dışındaki yatırımlar 950 milyon dolar civarında. Bu yatırımların bir kısmı bu yıl devam ediyor. Şirketin modernizasyonu ve uçuş destinasyonundaki yatırımları 2013-2014'te de devam edecek'' dedi.

Topçu, Atatürk Havalimanı'ndaki sorunların çözülmesi noktasında Ulaştırma Bakanlığı'yla çok yakın çalışma içinde olduklarını, daha iyi bir organizasyonla uçakların gecikmelerini minimuma indirmeye çalıştıklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
4 / 22 °C
İzmir
11 / 27 °C
Antalya
16 / 29 °C
Adana
15 / 31 °C
Konya
6 / 23 °C