İstanbul 21°C
24 Nisan 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
THYye 36 yeni uçak
27 Mayıs 2012 Pazar 15:35

THY'ye 36 yeni uçak

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY'nin 91 uçak alımı kapsamında 36 uçağın gelmesini beklediklerini bildirdi.

 

Yönwetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu yaptığı açıklamada, THY'nin bu yıl Sabiha Gökçen Havaalanı'nda yaptığı 380 bin metrekare kapalı alana sahip inşaatı tamamlayacağını, eylül ayından itibaren uçak bakımına başlayacağını söyledi.
Yıl sonuna kadar tüm projenin tamamlanmasını hedeflediklerini ifade eden Topçu, böylelikle THY'nin bakım kapasitesinin 4 kat artacağını belirtti.

 

Bu yıl Aydın'da pilot okulunu faaliyete geçireceklerini kaydeden Topçu, şöyle konuştu:

''Bununla ilgili ihaleye çıkıldı. İhaleyi biz kazandık. Şu anda yatırım projelerini yapıyoruz. Onun da 3-4 ayda açılışını yapmayı hedefliyoruz. Bu yapacağımız okul, Ortadoğu ve Avrupa'nın diğer ülkelerine pilot yetiştirecek uluslararası pilot okulu olacak. Yılda 300 pilot yetiştirmeyi hedeflediğimiz bu proje de bu yılın eylül ayında faaliyete geçirilecek.''

 

"EĞİTİM KONUSUNDA HİÇBİRŞEYDEN KAÇINMIYORUZ"
Topçu, THY'nin 91 uçak alımı kapsamında 36 uçağı bu yıl teslim alacağını belirtti.

''36 uçağın gelmesini bekliyoruz'' diyen Topçu, şunları kaydetti:

 

''Bu teslimlerin şu anda uçuş programları ile uçuş destinasyonlarını tamamladık. Uçakların gelmesi bekleniyor. Her yıl ortalama 20-25 yeni destinasyonlar açmaktayız. Aynı zamanda açılmış destinasyonlarının frekans sayılarını artırarak bunlara daha sık ulaşım imkanı sağlamaktayız. Tabii ki en büyük zorluğumuz frekans, uçuş hakkı almak konusunda. Hükümetimiz, Ulaştırma Bakanlığımız, Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız, bu konuyla ilgili bütün talepleri gittikleri ülkelere iletiyor. Bu uçuş izinlerini de almaya çalışıyoruz.

THY, ülkemizde 40 şehirde, 44 havalanından uçuş yapıyor. Ülkemizi hem iç hem de dış hatlar üzerinden 194 noktaya bağlamaktayız. Bu ulaşım ağı da bizi 8. şirket konumuna getiriyor. Önümüzdeki yıl sonu itibarıyla bu sıralama daha da düşecektir. THY yatırımlarını sadece maddi alanlara veya hangarlara, yapı alanlarına, uçaklara değil insan gücüne de yapmaktadır. Eğitim konusunda da ciddi yatırımlarımız var. Bu uçakların uçuşunu daha emniyetli sağlamak için her türlü eğitim konusunda, hele hele uçuş eğitimi konusunda hiçbir şeyden kaçınmıyoruz.''

 

YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK
THY'nin bu yılı çok iyi kapatacağını düşündüklerini ifade eden Topçu, ''2013-2014 de da yükselmeye devam edeceği bir süreç olacaktır. Geçen yıl yaptığımız uçakalımları dışındaki yatırımlar 950 milyon dolar civarında. Bu yatırımların bir kısmı bu yıl devam ediyor. Şirketin modernizasyonu ve uçuş destinasyonundaki yatırımları 2013-2014'te de devam edecek'' dedi.

Topçu, Atatürk Havalimanı'ndaki sorunların çözülmesi noktasında Ulaştırma Bakanlığı'yla çok yakın çalışma içinde olduklarını, daha iyi bir organizasyonla uçakların gecikmelerini minimuma indirmeye çalıştıklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Altis Resort Hotel doğayı ve lüksü bir arada sunuyor » 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!
HAVA DURUMU
Ankara
8 / 25 °C
İzmir
12 / 29 °C
Antalya
15 / 24 °C
Adana
15 / 30 °C
Konya
8 / 23 °C