İstanbul 9°C
17 Kasım 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TTNET YETENEĞİ OLAN BİN GENÇ ARIYOR
05 Ekim 2011 Çarşamba 13:25

TTNET YETENEĞİ OLAN BİN GENÇ ARIYOR

18 yaş üzeri bin genci farklı alanlarda yetiştirecek

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ''Yeteneğe destek yaratıcı ekonomiye destek'' adlı yeni kurumsal sosyal sorumluluk projelerini Şener Şen'in de katılımı ile Sakarya'nın Taraklı ilçesinde bir basın toplantısı ile açıkladı.

Toplantıda konuşan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, 'Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek' projesi ile eğitim alan gençlerde, yaratıcı ekonomi ve bu alandaki fırsatlar konusunda farkındalık yaratma amacında olduklarını açıklayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

''Uzun vadede yaratıcı ekonominin gelişmesine, sektörde hızla gelişen iş alanlardaki kalifiye insan gücü ihtiyacına cevap verebilecek standartlarda eğitim programları geliştirilmesine katkı sağlamak istiyoruz. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz bu projenin bütçesi 750 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında olacak. Ülkeler ,uluslararası rekabette öne geçebilmek için yetenek odaklı iş gücünün ekonomiye destek sağlaması adına yaratıcı ekonomiye destek veriyor.Yaratıcı ekonomiye, Sinema, internet , televizyon ,iletişim, yazılım, yayıncılık, reklamcılık ve multimedya gibi alanlarda eğitim verilecek.''

Türkiye’de yeni ekonomi ile canlılık kazanan bilişim sektörünün, toplam işgücünün yüzde 11'ini istihdam ettiğine dikkat çeken Yılmaz, şöyle devam etti;

'Yaratıcı ekonomi, toplumların üretim, sunum ve paylaşım süreçlerinde katma değerli hizmetler sunan sıradışı bir ekonomi yaklaşımıdır. Yaratıcı ekonomi, klasik ekonominin sıklıkla yaşanan durgunluk ve daralma kaynaklı krizleri karşısında kültürlerarası paylaşım ile istihdamın korunmasına katkı sağlayacak şekilde gelişmiştir. Bugün yaratıcı endüstriler dünya ekonomisinin sürekliliğinde önemli bir yer tutmaktadır. TTNET'in yeni projesi sayesinde genç yeteneklerin yaratıcı ekonomiye ve Türkiye'nin geleceğine katkı sağlayacağına inanıyoruz .Dünyada ekonominin gelişiminde yeni bir çözüm yaklaşımı olarak kabul edilen “Yaratıcı Ekonomi”yi TTNET olarak sahiplendiklerini ifade etti.

"Mümkünlü Başkanı" da projeye destek veriyor

Mümkünlü Başkanı olarak reklam filmlerinde oynayan Şener Şen TTNET'in 'Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek' projesini önemli bir eğitim projesi olarak gördüğünü ve gençleri daha yakından tanımak için projenin ilk dersine katılacağını ve açılış konuşmasını yapacağını söyledi. Şen, 'Ben uzun yıllardır yaratıcılık gerektiren bir sektörün içindeyim. Yaratıcılık ve yeteneğin birçok alanda ne kadar büyük fark yarattığını gördüm. TTNET'in bu projesinin pek çok yetenekli gence fayda sağlayacağını ve verimli projelerin ortaya çıkacağına inanıyorum dedi. Bir soru üzerine Şener Şen “İnterneti kullanıyorum ama bilgilenme amacıyla. Sosyal ağları aklım almıyor. Twitter , Facebook kullanmıyorum inşallah hayırlı şeylerdir” dedi

Online Yetenek Geliştirme Platformu kurulacak

"Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek" projesi hakkında bilgi veren TTNET Kurumsal İlişkiler Kıdemli Direktörü Dr. Feridun Alkan ise proje kapsamında 18 yaş üzeri, yaratıcılık potansiyeli olan, yaratıcı ekonomi alanlarına yönelik kariyer yapmayı düşünebilecek, bilişim teknolojileri ile ilgili ve interneti gündelik yaşamında etkin kullanan gençlere eğitimler verilmesinin planlandığını söyledi. Projenin 2012 ayağında 7 bölgede yürütülecek yüz yüze eğitimlerle bin kişiye doğrudan ulaşılmasının hedeflendiğini belirten Dr. Alkan, projeyi sürdürülebilir hale getirmek amacıyla 2013'te "Online Yetenek Geliştirme Platformu" kurulmasının planlandığını kaydetti.

Projenin Ekim – Aralık 2011 tarihleri arasındaki ilk aşamasında 60 yetenekli gence "Dijital Pazarlama, Dijital İçerik Üretimi, Dijital İçerik Sunumu, Ticaretin Elektronikleşmesi" başlıkları altında eğitimler verilecek. 2012 yılında ise eğitimlerin, Türkiye'nin 7 bölgesinde üniversitelerle yapılacak işbirlikleri kapsamında yaygınlaştırılması planlanıyor. 2013 yılında da bir Online Yetenek Geliştirme Platformu kurularak projenin sürdürülebilir ve herkesin kolayca erişimine imkan sağlayacak bir hale getirilmesi öngörülüyor.

Projeye başvurular, 4 Ekim 2011 tarihinden itibaren ilgili tüm bilgilerin paylaşılacağı www.yaraticiekonomiyedestek.com sitesinin yanısıra Facebook üzerinden de yapılabilecek. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» "Yeni yönetim sistemiyle tek vesayet makamı millet olacak"» İsveçli papazın Müslümanlarla ilgili paylaşımı rekor kırdı» Bahçeli: Senaryo aynı, hedefler farklı» "Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak"» "Atatürk Havalimanı, Millet Bahçesi olacak"» Eren Erdem'in açıklamalarına ilişkin soruşturma başlatıldı» Gebze-Halkalı banliyö hattının açılış tarihi belli oldu» Bozdağ'dan döviz değerlendirmesi» Muharrem İnce, diğer cumhurbaşkanı adaylarına bağışta bulundu» Türkiye'nin ilk F-35 savaş uçağı uçuş testinde» AK Parti'nin ilk mitinginin yeri ve tarihi belli oldu» Borsa İstanbul Grubu'ndan döviz hamlesi» 'Gençlere güvenilen bir ülkede yaşamak gurur verici'» Saadet'ten İstanbul'a iddialı liste» İsrail'in katliamları ile ilgili dosya UCM'ye teslim edildi» TDV 55 bin Kur'an-ı Kerim dağıtacak» Kaset kumpası firarî sanığı yakalandı» Yemek kartında yeni dönem başladı» "Kudüs-ü Şerif'teki haklarımızdan taviz vermemekte kararlıyız"» Denizbank satıldı!» ÖSYM, 20 yıllık sınav arşivini erişime açtı» İzmir'deki FETÖ davasında karar» CHP'li Eren Erdem hakkındaki iddianame kabul edildi» 'Suriye'nin toprak bütünlüğü korunacak'» CHP'nin milletvekili adayları belirlendi» Güneş gözlüğüne milyon dolarlar harcadık» Altının gramı haftaya rekorla başladı» Milletvekili aday listelerinde bugün son gün» 'Konut satışları gelecek aydan itibaren yükselişe geçecek'» Orhanlı gişelerindeki olaylara ilişkin dava: 57 sanığa müebbet» Bozdağ'dan Muharrem İnce'ye 'Gülen' yanıtı» Yenikapı'da 'Zulme Lanet Kudüs'e Destek' mitingi düzenleniyor» Altis Resort Hotel doğayı ve lüksü bir arada sunuyor » 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!
HAVA DURUMU
Ankara
2 / 10 °C
İzmir
9 / 12 °C
Antalya
11 / 17 °C
Adana
8 / 19 °C
Konya
0 / 7 °C