İstanbul 22°C
23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turgut Özal Üniversitesinden Kanser Üzerine 2 Kitap Hazırlığı
20 Eylül 2013 Cuma 11:33

Turgut Özal Üniversitesi'nden Kanser Üzerine 2 Kitap Hazırlığı

Turgut Özal Üniversitesi hocaları tarafından hazırlanan ve tüm yönleriyle kanseri ele alan kitaplar, çok yakında piyasada olacak.

Turgut Özal Üniversitesi hocaları tarafından hazırlanan ve tüm yönleriyle kanseri ele alan kitaplar, çok yakında piyasada olacak. Her 2 bilimsel yayın, üniversitenin adını uluslararası bilim dünyasında duyuracak.

    Türkiye’nin en önemli vakıf üniversitelerinden biri olan ve 8.Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın adını taşıyan üniversite ismine yakışır çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi hocaları bu kez de çağın illeti olarak bilinen kanserle ilgili çok kapsamlı 2 kitabın hazırlığında görev aldı. Kitaplardan biri Nova Amerika tarafından piyasaya çıkarılacak. Turgut Özal Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Koordinatörü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gündüz ile Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Kurucu Başkanı Prof. Dr. Esra Gündüz, kanserin tüm yönlerinin ele alındığı bu kitabın editörlüğünü üstlendi. Kanserin gelişimi, türleri, kimyasal tedavinin psikolojik etkileri de dahil olmak üzere hastalığa ilişkin şimdiye değin yayınlanmış çok önemli bilimsel yayınların bir araya getirildiği kitap, çok yakında piyasaya çıkacak.

    BİLİM DÜNYASINA ADI DUYURULACAK

    Turgut Özal Üniversitesi’nden yapılan açıklamada yine Prof. Dr. Mehmet Gündüz’ün editör ve yazar olarak görev aldığı bir başka kitabın da bitme aşamasında olduğu ifade edildi. Taylor & Francis Yayınevi tarafından piyasaya sürülecek olan bu kitap da yine kanser hastalığına ilişkin bilgilendirici ve kapsamlı konular içeriyor. En sık görülen kanser türleri, hastalığın tedavisinde uygulanan yöntemlerin anlatıldığı bu kitap da yakında piyasaya çıkmış olacak. Her iki bilimsel yayın da Turgut Özal Üniversitesi’nin adını, uluslar arası bilim dünyasında duyuracak. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
8 / 24 °C
İzmir
14 / 25 °C
Antalya
19 / 33 °C
Adana
18 / 30 °C
Konya
10 / 24 °C