İstanbul 11°C
23 Mart 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Eğitim Sen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Siyah Çelenk Koydu
19 Eylül 2013 Perşembe 15:53

Türk Eğitim Sen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Siyah Çelenk Koydu

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen, İzmir’de yönetici atamaları mülakatlarında şaibeli yol izlendiğini iddia ederek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk koydu.

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen, İzmir’de yönetici atamaları mülakatlarında şaibeli yol izlendiğini iddia ederek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk koydu. Türk Eğitim Sen 1 No’lu Şube Başkanı Merih Eyüp Demir ve sendika üyesi eğitimciler, yönetici atamalarında izlenen yolu protesto etmek amacıyla bir de basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, sınava dayalı yönetici atamaları sürecinin 19 Ağustos 2013 tarihinde başladığını hatırlatan Demir, yayınlanan takvim gereği 26-29 Ağustos arasında sözlü sınavların yapıldığını belirtti. Bunlarda eğitim çalışanlarının beklentilerinin çok üzerinde, şaibelerin ayyuka çıktığı bir süreç yaşandığını öne sürerek, “19 Ağustos tarihinde başlayan ve gün geçtikçe içinden çıkılamaz hale gelen bu sürecin, Milli Eğitim camiası tarafından da içine sinmeyen ve kabul edilemez uygulamalarla geçen bir süreç olmasından dolayı yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir. Sözlü mülakat esnasında yaşanan olaylar, eğitim camiasında infiale yol açmıştır.” dedi. Yönetmelik gereği 10 gün önceden sözlü mülakata çağrılması gereken adayların 8 gün önceden çağrıldığını belirten Demir, yine yönetmelik gereği türü itibariyle ayrı ayrı ilan edilmesi gereken boş eğitim kurumlarıyla ilgili uygulamaların da yönetmelikle çeliştiğini söyledi. Süreçten eğitim camiasının daha fazla zarara uğramaması ve öğrencilerin olumsuz etkilenmemesi için İzmir Valisi Mustafa Toprak’tan olaya el koymasını ve hakkaniyet dışı uygulamaları sona erdirmesini isteyen Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Demir, “Bugüne kadar ayrılmadığımız ve ayrılmayacağımız hakkaniyet ilkesi çerçevesinde hareket etmeye ve adaleti aramaya devam edeceğiz. Hakkını gasp etmeye çalıştığınız eğitim çalışanlarının hakkını teslim edinceye kadar mücadelemiz devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının ardından sendika üyeleri, atamalarda uygulanan yöntemi protesto etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk koydu. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!» Ortadoğu'da önemli gelişmeler yaşanacak!
HAVA DURUMU
Ankara
8 / 23 °C
İzmir
9 / 19 °C
Antalya
12 / 22 °C
Adana
15 / 30 °C
Konya
9 / 26 °C