İstanbul 9°C
11 Aralık 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Eğitim Sen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Siyah Çelenk Koydu
19 Eylül 2013 Perşembe 15:53

Türk Eğitim Sen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Siyah Çelenk Koydu

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen, İzmir’de yönetici atamaları mülakatlarında şaibeli yol izlendiğini iddia ederek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk koydu.

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen, İzmir’de yönetici atamaları mülakatlarında şaibeli yol izlendiğini iddia ederek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk koydu. Türk Eğitim Sen 1 No’lu Şube Başkanı Merih Eyüp Demir ve sendika üyesi eğitimciler, yönetici atamalarında izlenen yolu protesto etmek amacıyla bir de basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, sınava dayalı yönetici atamaları sürecinin 19 Ağustos 2013 tarihinde başladığını hatırlatan Demir, yayınlanan takvim gereği 26-29 Ağustos arasında sözlü sınavların yapıldığını belirtti. Bunlarda eğitim çalışanlarının beklentilerinin çok üzerinde, şaibelerin ayyuka çıktığı bir süreç yaşandığını öne sürerek, “19 Ağustos tarihinde başlayan ve gün geçtikçe içinden çıkılamaz hale gelen bu sürecin, Milli Eğitim camiası tarafından da içine sinmeyen ve kabul edilemez uygulamalarla geçen bir süreç olmasından dolayı yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir. Sözlü mülakat esnasında yaşanan olaylar, eğitim camiasında infiale yol açmıştır.” dedi. Yönetmelik gereği 10 gün önceden sözlü mülakata çağrılması gereken adayların 8 gün önceden çağrıldığını belirten Demir, yine yönetmelik gereği türü itibariyle ayrı ayrı ilan edilmesi gereken boş eğitim kurumlarıyla ilgili uygulamaların da yönetmelikle çeliştiğini söyledi. Süreçten eğitim camiasının daha fazla zarara uğramaması ve öğrencilerin olumsuz etkilenmemesi için İzmir Valisi Mustafa Toprak’tan olaya el koymasını ve hakkaniyet dışı uygulamaları sona erdirmesini isteyen Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Demir, “Bugüne kadar ayrılmadığımız ve ayrılmayacağımız hakkaniyet ilkesi çerçevesinde hareket etmeye ve adaleti aramaya devam edeceğiz. Hakkını gasp etmeye çalıştığınız eğitim çalışanlarının hakkını teslim edinceye kadar mücadelemiz devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının ardından sendika üyeleri, atamalarda uygulanan yöntemi protesto etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk koydu. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Borsa, yatırımcıyı sevindirdi» Katar'ı Türkiye koruyacak» Vatandaşın kitap ve gazete harcaması azaldı» THY'den yeni anlaşma» İstanbul savunmada atağa kalktı!» Toyota Sakarya'dan rekora imza atıyor» 6 CHP'li belediyeye müfettiş!» Rusya'dan ABD'ye tehdit gibi açıklama!» Kudüs’ün tapusu Türkiye’de» ''İstanbul - Sivas 5 saate iniyor''» 20 terörist etkisiz hale getirildi» Jandarmaya yurt dışında görev» Eroğlu: ''İhracat hedefimiz 500 milyar dolar'' » Yunanistan kaçakları illegal 'geri itiyor'» Beyaz yakalı çok çalışıp az uyuyor» Büyükbaş hayvan çiftliklerinde destek artıyor» Boş kontenjanlara öğretmen ataması» 'Kudüs, İslam’ın yurdudur'» FETÖ'cü albaydan 'itirafçılık' baskısı» Hamas'tan 'direniş' çağrısı» Fitch'ten Türk bankalarına istikrar vurgusu» 'İsrail'i desteklemek Yahudi insanları desteklemek değildir'» BMGK 'Kudüs' gündemiyle toplandı» İsrail'den Gazze'ye saldırı: 15 yaralı» HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı değişti» Heniyye Kudüs için Gazze Sokaklarında!» THY 63.1 milyon kişi uçurdu» Putin Türkiye'ye geliyor» Erdoğan'ın Gümülcine açıklamarı» ''Türk işletmecilerin cirosu 2,3 milyar avro"» Dolarda büyük düşüş» Bitcoin için lale çılgınlığı uyarısı» Tüketici hakem heyetleri yeniden yapılandırılıyor» Ataşehir Belediye Başkanı görevden alındı» Senegal'de Türk imzası!» Elvan'dan sanayi endeksi yorumu» Araplar Türk ürünü için 'sıra'ya girdi» Son istekleri "tabut"ta gerçekleşiyor» Cumhurbaşkanı Erdoğan Gümülcine'de» İsrail göstericilere saldırıya geçti» Şimşek: ''Türkiye rekabetten korkmuyor''» ''Pazar günü Yenikapı'da olacağız''» Bor fındık verimini arttırdı» Rusya'dan flaş çıkış: 'Kabul edilemez'» Ukrayna'nın roketleri Türk makinesinden çıkacak» Esed rejimi varil bombasıyla can almayı sürdürüyor» 65 yıl sonra Batı Trakya'da büyük heyecan!» 'Grip aşısının tam zamanı'» Trump Şişli'den kaldırıldı» ''Yastık altındaki altın enflasyona neden oluyor''
HAVA DURUMU
Ankara
-2 / 11 °C
İzmir
8 / 16 °C
Antalya
9 / 15 °C
Adana
7 / 16 °C
Konya
-2 / 11 °C