İstanbul 22°C
23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Eğitim Sen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Siyah Çelenk Koydu
19 Eylül 2013 Perşembe 15:53

Türk Eğitim Sen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Siyah Çelenk Koydu

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen, İzmir’de yönetici atamaları mülakatlarında şaibeli yol izlendiğini iddia ederek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk koydu.

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen, İzmir’de yönetici atamaları mülakatlarında şaibeli yol izlendiğini iddia ederek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk koydu. Türk Eğitim Sen 1 No’lu Şube Başkanı Merih Eyüp Demir ve sendika üyesi eğitimciler, yönetici atamalarında izlenen yolu protesto etmek amacıyla bir de basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, sınava dayalı yönetici atamaları sürecinin 19 Ağustos 2013 tarihinde başladığını hatırlatan Demir, yayınlanan takvim gereği 26-29 Ağustos arasında sözlü sınavların yapıldığını belirtti. Bunlarda eğitim çalışanlarının beklentilerinin çok üzerinde, şaibelerin ayyuka çıktığı bir süreç yaşandığını öne sürerek, “19 Ağustos tarihinde başlayan ve gün geçtikçe içinden çıkılamaz hale gelen bu sürecin, Milli Eğitim camiası tarafından da içine sinmeyen ve kabul edilemez uygulamalarla geçen bir süreç olmasından dolayı yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir. Sözlü mülakat esnasında yaşanan olaylar, eğitim camiasında infiale yol açmıştır.” dedi. Yönetmelik gereği 10 gün önceden sözlü mülakata çağrılması gereken adayların 8 gün önceden çağrıldığını belirten Demir, yine yönetmelik gereği türü itibariyle ayrı ayrı ilan edilmesi gereken boş eğitim kurumlarıyla ilgili uygulamaların da yönetmelikle çeliştiğini söyledi. Süreçten eğitim camiasının daha fazla zarara uğramaması ve öğrencilerin olumsuz etkilenmemesi için İzmir Valisi Mustafa Toprak’tan olaya el koymasını ve hakkaniyet dışı uygulamaları sona erdirmesini isteyen Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Demir, “Bugüne kadar ayrılmadığımız ve ayrılmayacağımız hakkaniyet ilkesi çerçevesinde hareket etmeye ve adaleti aramaya devam edeceğiz. Hakkını gasp etmeye çalıştığınız eğitim çalışanlarının hakkını teslim edinceye kadar mücadelemiz devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının ardından sendika üyeleri, atamalarda uygulanan yöntemi protesto etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk koydu. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
8 / 24 °C
İzmir
14 / 25 °C
Antalya
19 / 33 °C
Adana
18 / 30 °C
Konya
10 / 24 °C