İstanbul 26°C
21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye Gençliği El Ele Projesi Sinop’tan Başladı
20 Eylül 2013 Cuma 10:28

Türkiye Gençliği El Ele Projesi Sinop’tan Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2013 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında finanse edilen Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen Türkiye Gençliği El Ele Projesi dolayısıyla Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2013 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında finanse edilen Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen Türkiye Gençliği El Ele Projesi dolayısıyla Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri Sinop Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Proje kapsamında; Sinop, İzmir, Gaziantep, Iğdır gibi illeri ziyaret edecek olan heyet, projenin ilk ayağına Sinop’ta başladı. Sinop Üniversitesi'ne gelen heyet, Rektör Prof. Dr. Recep Bircan ile bir araya geldi. Öğrencilerin kendilerini tanıtmaları ile başlayan görüşmede Rektör Bircan şunları söyledi: “Ülkemizde insanlar uzun yıllardır aynı topraklar üzerinde yaşıyorlar. Bizim ülkemizde kültür mozaiği değil, kültür birliği var. Birbirimizi yeteri kadar tanımadığımız için yeteri kadar da anlayamıyoruz. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte sohbet ortadan kalktı, insanların birbiriyle diyaloğu azaldı, ama ben inanıyorum ki sizlerin içinden çok değerli insanlar çıkacak.”

12 günlük bir gezi programıyla yola çıkan Kırıkkale Üniversitesi öğrencilerini temsilen görüşmede konuşan Can Gönültaş: “Türkiye’de gençler birbirlerini anlama konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Türkiye’deki gençlerin birbirleri arasındaki iletişimin kopması dolayısıyla bizler üniversite öğrencileri olarak yaşadığımız, okuduğumuz bölgelerin dışında bölgelere giderek oraları yerinde görme, bölgeyi ve insanını tanıma fırsatı oluşturmaya çalışıyoruz.” dedi.

Görüşme sonunda, 30 Eylül’de sona erecek ve Kırıkkale’de devam edecek olan proje sonrasında, Sinop Üniversitesi ile Kırıkkale Üniversitesi arasında ortak bir çalışma yürütülebilmesi için temennide bulunuldu. Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, Kırıkkale Üniversitesi öğrencilerine çeşitli hediyeler verdi. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu» İSPARK’tan Havalimanlarında 1 Saat Ücretsiz Otopark» TMO’nun fındık alımı, piyasayı nasıl etkiler?» 'Family markasını BİM'e biz verdik'» 'Hero' tişörtü ilk kez delil sayıldı!» Uzmanlar açıkladı! Fiyatı fırlayacak» Devletin kasasına para yağdı» Kürsel piyasaları '2T' vurdu» FETÖ'cü şirket 200 milyonluk altınını kaçırdı» Erdoğan'dan Almanya'daki Türklere çağrı» Kaybeden hem Türkiye hem Almanya olur» Gizli projeleri FETÖ şirketlerine yaptırmışlar» Sanal inek alıp süt satmak istediler paraları kaptırdılar» Baklava kralının oğlu babasını solladı» Eski Genelkurmay Başkanı'nın madalyaları bit pazarından çıktı» O Türk teröristleri içeri sokmadı» İran ve Rusya ile ortak operasyon masada!» Albayrak: Gördüğüm yerde boğazlarım!» Ericsson 25 bin kişiyi işten çıkarabilir» 102 yıllık Türk devi satıldı» Yabancı futbolcular Lucescu'yu zorluyor» Muayeneye gideceklere 'plaka' uyarısı
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
13 / 35 °C
İzmir
14 / 27 °C
Antalya
22 / 32 °C
Adana
23 / 33 °C
Konya
13 / 33 °C