İstanbul 15°C
20 Mart 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye Gençliği El Ele Projesi Sinop’tan Başladı
20 Eylül 2013 Cuma 10:28

Türkiye Gençliği El Ele Projesi Sinop’tan Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2013 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında finanse edilen Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen Türkiye Gençliği El Ele Projesi dolayısıyla Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2013 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında finanse edilen Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen Türkiye Gençliği El Ele Projesi dolayısıyla Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri Sinop Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Proje kapsamında; Sinop, İzmir, Gaziantep, Iğdır gibi illeri ziyaret edecek olan heyet, projenin ilk ayağına Sinop’ta başladı. Sinop Üniversitesi'ne gelen heyet, Rektör Prof. Dr. Recep Bircan ile bir araya geldi. Öğrencilerin kendilerini tanıtmaları ile başlayan görüşmede Rektör Bircan şunları söyledi: “Ülkemizde insanlar uzun yıllardır aynı topraklar üzerinde yaşıyorlar. Bizim ülkemizde kültür mozaiği değil, kültür birliği var. Birbirimizi yeteri kadar tanımadığımız için yeteri kadar da anlayamıyoruz. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte sohbet ortadan kalktı, insanların birbiriyle diyaloğu azaldı, ama ben inanıyorum ki sizlerin içinden çok değerli insanlar çıkacak.”

12 günlük bir gezi programıyla yola çıkan Kırıkkale Üniversitesi öğrencilerini temsilen görüşmede konuşan Can Gönültaş: “Türkiye’de gençler birbirlerini anlama konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Türkiye’deki gençlerin birbirleri arasındaki iletişimin kopması dolayısıyla bizler üniversite öğrencileri olarak yaşadığımız, okuduğumuz bölgelerin dışında bölgelere giderek oraları yerinde görme, bölgeyi ve insanını tanıma fırsatı oluşturmaya çalışıyoruz.” dedi.

Görüşme sonunda, 30 Eylül’de sona erecek ve Kırıkkale’de devam edecek olan proje sonrasında, Sinop Üniversitesi ile Kırıkkale Üniversitesi arasında ortak bir çalışma yürütülebilmesi için temennide bulunuldu. Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, Kırıkkale Üniversitesi öğrencilerine çeşitli hediyeler verdi. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!» Ortadoğu'da önemli gelişmeler yaşanacak!
HAVA DURUMU
Ankara
3 / 18 °C
İzmir
8 / 19 °C
Antalya
11 / 22 °C
Adana
12 / 22 °C
Konya
3 / 18 °C