İstanbul 15°C
16 Aralık 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye Gençliği El Ele Projesi Sinop’tan Başladı
20 Eylül 2013 Cuma 10:28

Türkiye Gençliği El Ele Projesi Sinop’tan Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2013 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında finanse edilen Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen Türkiye Gençliği El Ele Projesi dolayısıyla Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2013 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında finanse edilen Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen Türkiye Gençliği El Ele Projesi dolayısıyla Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri Sinop Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Proje kapsamında; Sinop, İzmir, Gaziantep, Iğdır gibi illeri ziyaret edecek olan heyet, projenin ilk ayağına Sinop’ta başladı. Sinop Üniversitesi'ne gelen heyet, Rektör Prof. Dr. Recep Bircan ile bir araya geldi. Öğrencilerin kendilerini tanıtmaları ile başlayan görüşmede Rektör Bircan şunları söyledi: “Ülkemizde insanlar uzun yıllardır aynı topraklar üzerinde yaşıyorlar. Bizim ülkemizde kültür mozaiği değil, kültür birliği var. Birbirimizi yeteri kadar tanımadığımız için yeteri kadar da anlayamıyoruz. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte sohbet ortadan kalktı, insanların birbiriyle diyaloğu azaldı, ama ben inanıyorum ki sizlerin içinden çok değerli insanlar çıkacak.”

12 günlük bir gezi programıyla yola çıkan Kırıkkale Üniversitesi öğrencilerini temsilen görüşmede konuşan Can Gönültaş: “Türkiye’de gençler birbirlerini anlama konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Türkiye’deki gençlerin birbirleri arasındaki iletişimin kopması dolayısıyla bizler üniversite öğrencileri olarak yaşadığımız, okuduğumuz bölgelerin dışında bölgelere giderek oraları yerinde görme, bölgeyi ve insanını tanıma fırsatı oluşturmaya çalışıyoruz.” dedi.

Görüşme sonunda, 30 Eylül’de sona erecek ve Kırıkkale’de devam edecek olan proje sonrasında, Sinop Üniversitesi ile Kırıkkale Üniversitesi arasında ortak bir çalışma yürütülebilmesi için temennide bulunuldu. Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, Kırıkkale Üniversitesi öğrencilerine çeşitli hediyeler verdi. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Kalın: ''Kudüs satılık değildir!''» Refah Sınır Kapısı 4 günlüğüne açıldı» 70 milyar liralık teşvik» ABD, Suriye'de yeni ordu kuruyor!» Fitch'ten Merkez Bankası yorumu» Doğru nefes şiddetin ilacı» Türkiye'den 21 milyar dolarlık yardım» Eski yüksek yargıçlar hesap veriyor» Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu» Çiftçi Kayıt Sistemi'ne başvuru süresi uzatıldı» Trump'tan 'yeşil kart' çağrısı» Irak'ta Sistani'den Haşdi Şabi açıklaması» Amazon, İtalya’ya 100 milyon avro ödeyecek» İstihdama en büyük katkı hizmetten gelecek» Bu hafta en çok kazandıran altın oldu» ''Erdoğan parkasız Deniz Gezmiş'tir''» 'Mescid-i Aksa'da buluşacağız'» Zeybekci'den KDV açıklaması» S&P'nin Türkiye takvimi belli oldu» 'Mühendisten fazla kazanan ustabaşı var'» ''Kart puanlarını harcamayı unutmayın! ''» Albayrak'tan, CHP'li Özel'e 15 Temmuz cevabı» Başbakan Yıldırım Bangladeş'e gidecek» Mattis: Myanmar'da olanlar ürkütücü» Gül'den ABD'li mevkidaşına: "Dava hukuki değildir"» Çipras'tan müftü açıklaması» ''Bu toprak bizim, teslim etmeyeceğiz''» 39 terörist etkisiz hale getirildi» Hulisi Akar, Rus mevkidaşıyla görüştü» Erdoğan: Kudüs giderse Mekke'yi de kaybederiz» FETÖ şüphelileri Yunanistan sınırında yakalandı» Nargile bir ülkede daha yasaklandı» Erdoğan, metro açılışında konuştu» Çin'den, Ziraat'a 600 milyon dolarlık kaynak» Emekli eşeklere için tören» Erdoğan: Kudüs için BM'de girişimler başlatıyoruz» Şimşek: ''Çin en önemli ortaklarımızdan biri''» Bakan yazdı, Haluk Levent söyledi» 'Kripto para altın yumurta çiftliği olabilir'» Erdoğan'ın çağrısına destek geldi» Türk-İş asgari ücret için bin 893 lira talep etti» Güneş Sistemi'nin benzeri bulundu» 6 ülkede üretiyor 96 ülkeye ihraç ediyor» İBB 2018'de zam yapmayacak!» Doğubayazıt hizmete doymuyor» ''Cezası 2 bin yıl sonra iptal edildi''» Filistin TİKA’yla kalkınıyor» Milli gelir ilk defa 3 trilyon lirayı aşacak» '' Suriyelilerin 976 bini okul çağındaki çocuklar''» Protez merkezi Suriyelilere umut oluyor
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 12 °C
İzmir
13 / 19 °C
Antalya
12 / 18 °C
Adana
12 / 18 °C
Konya
4 / 13 °C