İstanbul 16°C
21 Ekim 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tutuklu vekilleriçin hukukî çözüm
26 Mayıs 2012 Cumartesi 14:47

'Tutuklu vekiller'için hukukî çözüm

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, tutuklu vekiller sorununa hukuken bir çözümün bulunabileceğini dile getirdi.

 

TRT'de yayınlanan "Enine Boyuna" programının konuğu olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, tutuklu vekiller sorununa hukuken bir çözümün bulunabileceğini dile getirdi.
 
Çiçek, son günlerde tartışılan başkanlık sisteminin de Türkiye için doğru olduğunu belirtti.
 
Çiçek'in gündeminde yeni anayasa vardı.
 
Meclis Başkanı Çiçek yeni anayasada yer alacak olan "eşitlik" ile ilgili maddenin önemine değindi.
 
Cemil Çiçek, "Eşitlik konusu geçmişte yaşadığımız birçok sorunda hep vurgu yapılan anayasadaki eşitlik ilkesine aykırıdır denildi. Nedir bir kısım insanlar kılık kıyafetiyle üniversitelere gidemedi ...Demek ki eşitlik konusu üzerinde şu an yapılan tartışma aslında çok önemli bir tartışmadır kilit bir tartışmadır." dedi.
 
Çiçek, son günlerde tartışılan başkanlık sistemini Türkiye için doğru bir sistem olarak yorumladı.
 
Cemil Çiçek, "Ben başkanlık sisteminin Türkiye için doğru olduğunu düşündüm bunu söyledim bugün de bundan vazgeçmiş değilim" dedi.
 
Ve tutuklu milletvekilleri sorunu. Çiçek, sorunun hukuken bir çözümünün bulunabileceğini dile getirdi.
 
Çiçek, "Herkes diyor ki ya Meclis Başkanı niye şunu yapmıyor niye bunu yapmıyor. Kimse bizim anayasadaki, yasadaki, iç tüzükteki yetkimize bakarak değil bir beklenti içerisinde. Bohçanın 4 ucunu bir araya getirmek gerekiyor ki çıkın yapabilelim gelirse çıkın yapılır gelmezse olmaz ..Ben halen bunun hukuken de yargı açısından da bir çözümünün olabileceğini ben düşünürüm" dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
4 / 23 °C
İzmir
12 / 26 °C
Antalya
16 / 30 °C
Adana
14 / 32 °C
Konya
7 / 22 °C