İstanbul 12°C
22 Kasım 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YA KONUŞURUM YA DA GERİ DÖNERİM
20 Eylül 2011 Salı 07:44

YA KONUŞURUM YA DA GERİ DÖNERİM

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuşma yapacağı Humboldt Üniversitesi'ndeki salona bomba ihbarı yapılması üzerine Alman polisi programın iptal edilmesini istedi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuşma yapacağı Humboldt Üniversitesi'ndeki salona bomba ihbarı yapılması üzerine Alman polisi programın iptal edilmesini istedi.

Terörün tehdidine boyun eğmeyen Cumhurbaşkanı Gül bu talebe şiddetle karşı çıktı ve "Bu konuşmamı yapmazsam ziyaretimi yarıda keser ülkeme dönerim." resti çekti. Gül konuşurken terör örgütü PKK sempatizanı bir grup, üniversite önünde gösteri yaptı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, konuşma yapacağı Humboldt Üniver-sitesi'ndeki salona bomba ihbarı yapılması üzerine Alman polisi programın iptal edilmesini istedi. Bu isteğe şiddetle karşı çıkan Cumhurbaşkanı Gül'ün, "Bu konuşmamı yapmazsam ziyaretimi yarıda keser ülkeme dönerim." resti çektiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Gül'ün üniversiteye gelişinden kısa süre önce kürsüye çıkan bir polis memuru, salondakilerden dışarı çıkmasını istedi. Berlin polisi, polis imdat numarasını arayan bir kişinin bomba tehdidi yapması üzerine insanların güvenliğini sağlamak amacıyla tahliye kararını aldıklarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Gül'ün sert çıkışı üzerine Alman polisi ihbar yapılan salonu boşalttı. Güvenlik güçlerinin üniversite binasındaki aramalarının ardından, davetliler boşaltılan salonun bitişiğindeki salona alındı. Gelişmeler üzerine Gül konuşmaya başlamadan önce Berlin Eyaleti'nin güvenlikten sorumlu İçişleri Senatörü Erhard Körting salona gelip konuşmayı dinledi. Cumhurbaşkanı Gül, "Almanya'nın demokratik ortamından istifade eden terör örgütünün tehditlerine boyun eğmem ve bu sebeple de bu konuşmamdan vazgeçmedim. Eminim ki Berlin'in ortasında bu üniversiteye bomba koyma tehdidinde bulunanlara karşı Alman güvenlik güçleri gereğini yapacaktır." dedi. Cumhurbaşkanı'nın Almanya gezisine katılan CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Gül'ün tehdide boyun eğmeyen tavrı için "Bravo, tebrik ediyoruz. Biz de hep yanında olduk ve destek verdik." dedi. Bu arada terör örgütü PKK sempatizanı bir grup da üniversite önünde gösteri yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Konut fiyatları en çok o ilçelerde artış gösterdi» Gayrimenkul satışları yeni bir rekora imza atacak» Altay Tankı'nda geri sayım başladı» Zorlu'dan 'alternatif' hamle» TİSK’ten asgari̇ ücret uyarısı» Kamu Ar-Ge harcamalarında 'savunma' ilk sırada» Denizaltından iki yakayı birleştirdiler!» 'Bosna Kasabı' Mladic için karar çıktı» Doğan Holding’den ağır vasıta atağı» İngiliz turistten 3 bin lira taksi parası aldılar» ‘ziraat.com’ 20 yıl sonra Ziraat Bankası’nın oldu» Migros'a yeni yabancı ortak geliyor» Otomotivde ihracat rekoru kırıldı» MB siyasi iklimden bağımsız, cesur politika uygulamalı» 137 yıllık hayal gerçek oldu» ASELSAN’da bir şüpheli intihar daha» S-400'lerin teslimat tarihi belli oldu» Türkiye'ye gizli ambargo» ABD'den tehdit geldi!» Tüketici güveni yılın en düşük seviyesinde» Şimşek'ten enflasyon hakkında şok açıklama!» Depreme hazır olmak için çok sıkı çalışmamız lazım» 57 milyon kullanıcının bilgileri çalındı!» Meteorolojiden 'zirai don' uyarısı» Erdoğan'dan flaş açıklamalar!» İşte Türkiye'nin şartları» Meteorolojiden İstanbul uyarısı» ''Türkiye bize babamız gibi davrandı''» Faiz lobisi iş başında!» Zarrab’da BAE parmağı » Türkiye dünyaya ihraç edecek!» ''Sarma sigaraya 6 yıl ceza'' » "Beni enflasyon artışı çok endişelendiriyor"» İstanbul'da 2 bin kişi alınacak!» Yeni nesil yazar kasalar için erteleme talebi» TürkAkım 546 milyon dolar getirecek» Yabancı yatırımcı milyarlarca dolar getirdi» Uluslararası e-Ticaret Konferansı » O ülkeler Türkiye'yi saf dışı bırakmaya çalışıyor» Çinli şirket Facebook’un tahtını elinden aldı» AHL en çok büyüyen havalimanı oldu» CİRİT termobarik harp başlığı ile daha etkili» ''Kamuoyunda İslam İktisadı Algısı" » Erdoğan: 'Yeni bir rekora imza attık'» Emine Erdoğan: 'Kadınlarımız dünyanın umududur'» Eti 'siyez' buğdayına sahip çıkıyor» Kudüs'ün son bakır ustası zamana direniyor» Bakan Albayrak: 'Türkiye muhatap değil'» Erdoğan: Aynı tezgahı ABD'de kurdular» Venezuela ile 'petrol karşılığı ticaret'
HAVA DURUMU
Ankara
-1 / 5 °C
İzmir
2 / 14 °C
Antalya
6 / 16 °C
Adana
3 / 16 °C
Konya
-2 / 3 °C