İstanbul 17°C
18 Ekim 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yapı Krediden sektöre özel yeni bankacılık
29 Mayıs 2012 Salı 16:16

Yapı Kredi'den sektöre özel yeni bankacılık

Yeni bir stratejiyle tarım segmentine özel birimler oluşturduk" dedi

Yapı Kredi Tarım Bankacılığı ekibi, tarımsal finansman konusunda danışmanlık hizmeti veriyor. Yeni stratejisi ve segment modeli sayesinde çiftçileri ve tarımı destekleyen kurum, oda, birlik ve kooperatif gibi kuruluşlara özel hizmetler verebiliyor. "Yapı Kredi olarak, tarım sektörünün ülkemiz için önemini biliyor ve gelişimini destekliyoruz" diyen Yapı Kredi Perakende Bankacılık Pazarlama Grup Direktörü Mehmet Cemalcılar, "Çiftçilere sunduğumuz kredi ürünlerimizden bahsetmek gerekirse, çiftçilerimize gübreleme, sulama, hasat toplama dönemindeki finansal gereksinimlerini karşılamada destek sağlayan Tarımsal Üretim Kredisi üst limitsiz olarak kullanılabiliyor ve vade sonunda anapara + faiz ödemeli veya taksitli olarak ö d e m e imkânı tanıyor. Seracılıkla uğraşan müşterilerimize yönelik olarak, vade sonunda anapara + faiz ödemeli şekilde kullanılabilen bir başka ürünümüz olan Seracılık Kredisi ile üreticilerin fide alımı, gübre, ilaçlama, örtü ve benzeri tüm ihtiyaçları için finansman desteği veriyoruz. Seracılıkla uğraşan müşterilerimize yönelik diğer bir ürünümüz olan Sera Yapım Kredisi ile de yeni sera kurulumu veya mevcut seralarının bakım, yenileme ve modernizasyonu gibi yatırım ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz" şeklinde konuştu.

 

İHTİYACA YÖNELİK KREDİ
Yapı Kredi olarak, 2012'de hayvancılıkla uğraşan üreticilere özel krediler kullandırmaya da başladıklarını ifade eden Cemalcılar bu konuya ilişkin de şu değerlendirmeyi yaptı: "Besicilik Kredisi hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelerin, sermaye ihtiyaçlarına yönelik kredi kullanmasına imkân tanıyor. Süt Hayvancılığı Kredisi ile de süt hayvancılığı yapan işletmelere yem, bakım, ilaç, aşılama, su, elektrik gibi işletme sermayesi ihtiyaçlarına yönelik kredi desteği sağlıyoruz. Traktör Kredisi ürünlerimizle çiftçilerimizin sıfır kilometre ve ikinci el traktör alımlarında taksitli kredi olarak yılda bire varan ödeme seçeneklerimiz bulunuyor." 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
6 / 22 °C
İzmir
13 / 28 °C
Antalya
15 / 29 °C
Adana
14 / 30 °C
Konya
5 / 20 °C