İstanbul 28°C
18 Ekim 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yassıdaya Demokrasi Adası tabelası
27 Mayıs 2012 Pazar 19:37

Yassıda'ya 'Demokrasi Adası' tabelası

Genç Siviller, Yassıda'ya 'Demokrasi Adası' yazılı tabela astı.

Genç Siviller, 27 Mayıs askeri darbesinin yıl dönümünde Yassıada'ya çıkarma yaptı. Organizasyona eski Anayasa Mahkemesi Raportörü Osman Can ve Ak Parti Milletvekili Meclis 27 Mayıs Araştırma Komisyonu Üyesi Cengiz Yavilioğlu da katıldı. Genç Siviller, adada, Adnan Menderes'in yargılandığı spor salonunun duvarına 'Demokrasi Adası' yazılı tabela astı.

İlginç etkinlikleri tanınan Genç Siviller, 27 Mayıs askeri darbesinin yıl dönümü nedeniyle, Adnan Menderes ve arkadaşlarının yargılandığı Yassıada'ya gitti. Kabataş ve Kadıköy İskelesi'nden hareket eden 2 tekne ile adaya ulaşan Genç Siviller'e, Anayasa Mahkemesi Raportörü Osman Can ve Ak Parti Milletvekili Meclis 27 Mayıs Araştırma Komisyonu Üyesi Cengiz Yavilioğlu destek verdi.

Teknenin iskeleden hareket etmesinden sonra bir konuşma yapan Osman Can, Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu belirtti. "Yeni anayasayı, eski düzeni geri geride bırakmak için yapmalıyız." diyen Can, "Nedir bu geride bırakmak istediğimiz şey? Bunun cevabını bulabilmek için 27 Mayıs'a bakmamamız gerekiyor. Neyi geride bırakmak istiyorsak, neden kurtulmak istiyorsak bakacağımız yer 27 Mayıs 1960 darbesidir." şeklinde konuştu.

Kafile Yassıada'da, 1960 Darbesi'nin ardından idam edilen merhum Başbakan Adnan Menderes'in yargılamasının yapıldığı spor salonu ziyaret etti. Genç Siviller, salonun kapısına 'Yassıada Demokrasi Adası' yazılı tabela astı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
6 / 21 °C
İzmir
12 / 27 °C
Antalya
16 / 31 °C
Adana
15 / 33 °C
Konya
5 / 20 °C