İstanbul 15°C
16 Aralık 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yazılım Kongresine Sayılı Günler Kaldı
20 Eylül 2013 Cuma 12:48

Yazılım Kongresine Sayılı Günler Kaldı

Dünyadaki yazılım devlerini Bursa’da buluşturacak Uluslararası Yazılım Kongresi ve Sergisi'ne sayılı günler kaldı.

Dünyadaki yazılım devlerini Bursa’da buluşturacak Uluslararası Yazılım Kongresi ve Sergisi'ne sayılı günler kaldı. 2 gün sürecek kongreye dünyanın bir çok ülkesinden katılacak uzmanlar 52 bildiri sunacak.

    Bilişim İşadamları Derneği (BİSİAD) Başkanı ve Yazılım Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı Osman Akın, 27-28 Eylül Cuma günü Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak kongre öncesi basın toplantısı düzenledi. Kongrenin bir hayal olduğunu ve gerçeğe dönüştüğünü belirten Akın, bunun Bursa için büyük bir fırsat olduğunun altını çizdi. Akın, şunları dile getirdi: “İstedik ki, dünyada 2.3 trilyon Euroluk bilişim pazarında, 34.5 milyar dolar civarında bir pazar payına sahip olan Türkiye’nin yazılımda bulunduğu noktayı masaya yatıralım. Kent ve ülke gündeminde sektöre, sorunlarına ve gelişmelere dikkat çekelim. Kongreye konularında uzman isimler katılarak bilgi ve birikimlerini paylaşacaklar. Sektörde çalışan profesyonelleri, araştırmacıları, akademisyenleri, ilgili dallarda eğitim alan öğrencileri ve bilişim sektörüne ilgi duyanları içine alacak geniş bir kitlenin buluşması hedeflediğimiz organizasyonda, yazılım sektörünün kalite, satış ve yönetim süreçleri hakkında pratik ve akademik bilgilerle beraber, katılımcıların kaynak bilgilere de ulaşmalarını da sağlayacağız.”

    DURAN: İNOVASYON, YAZILIM VE BİLİŞİMLE MÜMKÜN

    Bursa Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, günümüzde iyi ürün ve hizmet üretmenin yanı sıra hızlı ve rekabetçi pazarlayabilmenin önemli hali geldiğini belirterek, “Pazarlamada yüz yüze iletişim devri kapanmıştır. Ürün ve hizmette olduğu gibi pazarlamada da inovasyon devri başlamıştır. Üretim ve pazarlama süreçlerinde inovasyonu sağlamak da sadece bilişim ve yazımlı alanında üretecek doğru stratejilerle mümkündür.” diye konuştu. Duran, yazılım konusunda bu kadar geniş çaplı bir organizasyon içinde bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

    SEKTÖRÜN UZMANLARI BULUŞUYOR

    27–28 Eylül 2013 tarihlerinde Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde düzenlenecek organizasyonda, Microsoft Türkiye CRM Ürün Müdürü Barış Taptık'ın da aralarında bulunduğu sektörün önde gelen isimleri, 'Gelecekte İş Uygulamaları' oturumunda yer alacak. Sektör temsilcileri ve iş çevrelerinin yakından tanıdığı isimlerden Melek Yatırım'dan Hasan Aslanoba, 'Yazılım Sektöründe Teşvikler, Destekler ve Melek Yatırım', geliştirdiği yazılımlarla markasından söz ettiren ve İngiltere'de de faaliyet gösteren Baliç Bilişim CEO'su İbrahim Baliç ise 'Siber Suçlar ve Güvenlik' oturumlarında katılımcıları bilgilendirecek. Ayrıca 'E–Devlet ve Kamu Uygulamaları' ile 'Yerel Yönetimler ve Sağlık' iki oturumda ele alınırken 'Yazılım Sektöründe Ekonomik Göstergeler ve Sorunlar', 'E-Ticaret Uygulamaları', 'Sosyal Medya', 'Yazılım Vadisi ve Kümelenme' ile son yıllarda dünya futbol kulüplerinin yakından takip ettiği 'Scouting' uygulamaları, kongrenin oturum başlıkları olarak belirlenmiş durumda. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» FETÖ şüphelileri Yunanistan sınırında yakalandı» Nargile bir ülkede daha yasaklandı» Erdoğan, metro açılışında konuştu» Çin'den, Ziraat'a 600 milyon dolarlık kaynak» Emekli eşeklere için tören» Erdoğan: Kudüs için BM'de girişimler başlatıyoruz» Şimşek: ''Çin en önemli ortaklarımızdan biri''» Bakan yazdı, Haluk Levent söyledi» 'Kripto para altın yumurta çiftliği olabilir'» Erdoğan'ın çağrısına destek geldi» Türk-İş asgari ücret için bin 893 lira talep etti» Güneş Sistemi'nin benzeri bulundu» 6 ülkede üretiyor 96 ülkeye ihraç ediyor» İBB 2018'de zam yapmayacak!» Doğubayazıt hizmete doymuyor» ''Cezası 2 bin yıl sonra iptal edildi''» Filistin TİKA’yla kalkınıyor» Milli gelir ilk defa 3 trilyon lirayı aşacak» '' Suriyelilerin 976 bini okul çağındaki çocuklar''» Protez merkezi Suriyelilere umut oluyor» Esenyurt Belediye Başkanı istifa etti» AnadoluJet dönüm noktasında» Filistinli çocuklar suistimallere maruz kalıyor» Hak-İş'ten Kudüs mitingine davet» 'Antep katmeri'ne de tescil geldi» Tarihi ev şeklinde otobüs durağı» Milli güreşçiye Ertuğrul'dan teklif» 'Cenevre süreci büyük tehlikede'» TİKA'dan eğitim hamlesi» 'Mukaddes Emanetler depoda değil'» Beyaz Saray'dan Türkiye açıklaması» Suudi Arabistan'a atılan füzeler İran malı!» ''Bor konusunda büyük sürpriz 2018'de''» Enerji sektöründe kasımda 86 şirket kuruldu» Dolar haftanın son gününe düşüşle başladı » FBI Türkiye'den gidecek» Kadınlara aylık 400 TL çocuk desteği» İşsizlik eylül ayında yüzde 10.6 oldu» ABD'deki Atilla davasında duruşma erken bitirildi» Albayrak: Bundan böyle Türk bayraklı gemilerimizle dolaşacağız!» ASELSAN 10'da 1 fiyatına üretecek!» Başbakan Yardımcısı Şimşek Çin'de» Ava giderken avlandılar!» AB liderlerinden Kudüs kararı» İstihdam teşviklerinin detayları belli oldu» Hükümetten bedelli askerlik açıklaması» ''Vicdanınızı kimseye kiraya vermeyin''» Havacılıkta uzman gençler yetişecek» TAIS'in hedefi uluslararası pazarlar» Okul sütü ihalesi yapıldı
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
İzmir
13 / 18 °C
Antalya
12 / 17 °C
Adana
12 / 18 °C
Konya
3 / 12 °C