İstanbul 8°C
25 Mart 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yazılım Kongresine Sayılı Günler Kaldı
20 Eylül 2013 Cuma 12:48

Yazılım Kongresine Sayılı Günler Kaldı

Dünyadaki yazılım devlerini Bursa’da buluşturacak Uluslararası Yazılım Kongresi ve Sergisi'ne sayılı günler kaldı.

Dünyadaki yazılım devlerini Bursa’da buluşturacak Uluslararası Yazılım Kongresi ve Sergisi'ne sayılı günler kaldı. 2 gün sürecek kongreye dünyanın bir çok ülkesinden katılacak uzmanlar 52 bildiri sunacak.

    Bilişim İşadamları Derneği (BİSİAD) Başkanı ve Yazılım Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı Osman Akın, 27-28 Eylül Cuma günü Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak kongre öncesi basın toplantısı düzenledi. Kongrenin bir hayal olduğunu ve gerçeğe dönüştüğünü belirten Akın, bunun Bursa için büyük bir fırsat olduğunun altını çizdi. Akın, şunları dile getirdi: “İstedik ki, dünyada 2.3 trilyon Euroluk bilişim pazarında, 34.5 milyar dolar civarında bir pazar payına sahip olan Türkiye’nin yazılımda bulunduğu noktayı masaya yatıralım. Kent ve ülke gündeminde sektöre, sorunlarına ve gelişmelere dikkat çekelim. Kongreye konularında uzman isimler katılarak bilgi ve birikimlerini paylaşacaklar. Sektörde çalışan profesyonelleri, araştırmacıları, akademisyenleri, ilgili dallarda eğitim alan öğrencileri ve bilişim sektörüne ilgi duyanları içine alacak geniş bir kitlenin buluşması hedeflediğimiz organizasyonda, yazılım sektörünün kalite, satış ve yönetim süreçleri hakkında pratik ve akademik bilgilerle beraber, katılımcıların kaynak bilgilere de ulaşmalarını da sağlayacağız.”

    DURAN: İNOVASYON, YAZILIM VE BİLİŞİMLE MÜMKÜN

    Bursa Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, günümüzde iyi ürün ve hizmet üretmenin yanı sıra hızlı ve rekabetçi pazarlayabilmenin önemli hali geldiğini belirterek, “Pazarlamada yüz yüze iletişim devri kapanmıştır. Ürün ve hizmette olduğu gibi pazarlamada da inovasyon devri başlamıştır. Üretim ve pazarlama süreçlerinde inovasyonu sağlamak da sadece bilişim ve yazımlı alanında üretecek doğru stratejilerle mümkündür.” diye konuştu. Duran, yazılım konusunda bu kadar geniş çaplı bir organizasyon içinde bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

    SEKTÖRÜN UZMANLARI BULUŞUYOR

    27–28 Eylül 2013 tarihlerinde Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde düzenlenecek organizasyonda, Microsoft Türkiye CRM Ürün Müdürü Barış Taptık'ın da aralarında bulunduğu sektörün önde gelen isimleri, 'Gelecekte İş Uygulamaları' oturumunda yer alacak. Sektör temsilcileri ve iş çevrelerinin yakından tanıdığı isimlerden Melek Yatırım'dan Hasan Aslanoba, 'Yazılım Sektöründe Teşvikler, Destekler ve Melek Yatırım', geliştirdiği yazılımlarla markasından söz ettiren ve İngiltere'de de faaliyet gösteren Baliç Bilişim CEO'su İbrahim Baliç ise 'Siber Suçlar ve Güvenlik' oturumlarında katılımcıları bilgilendirecek. Ayrıca 'E–Devlet ve Kamu Uygulamaları' ile 'Yerel Yönetimler ve Sağlık' iki oturumda ele alınırken 'Yazılım Sektöründe Ekonomik Göstergeler ve Sorunlar', 'E-Ticaret Uygulamaları', 'Sosyal Medya', 'Yazılım Vadisi ve Kümelenme' ile son yıllarda dünya futbol kulüplerinin yakından takip ettiği 'Scouting' uygulamaları, kongrenin oturum başlıkları olarak belirlenmiş durumda. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!» ABD polisi 987 kişiyi katletti» 'Milyoner'ler çoğaldı» Enerjide 30 milyar dolarlık tasarruf » TTK'den 'Fatih' açıklaması» Başbakan'dan baba vahşeti için inceleme» 80 bin kişi göçe zorlandı!» Cenk Tosun İngiliz devine gidiyor!» Tillerson: "Nükleer anlaşmayı muhafaza etmeye çalışıyoruz"» Münir Özkul hayatını kaybetti!» 'Türkiye 72 ülke arasında 50. sırada!'» 'Fahreddin Paşa, kahraman bir askerimizdir'» Belediye çalışmasında türbe bulundu» TARSİM'in kapsamı genişletildi» TürkAkım, baharda Türkiye kıyılarında» Japonya'dan, K. Kore'ye baskı kararı» Avusturya'da 'Türk bebek' ırkçılığı» Suriye'de 2017'de 42 gazeteci öldü» FETÖ sanığı avukat itirafçı oldu» Yüzbaşı Akın adliyede» AK Partili eski milletvekillere görev» BMGK, İran için toplanıyor» Taşeron işçilere uyarı! » Terim, ilk transferini yapıyor» Aykut Erdoğdu'dan 'Hazinedar' çarkı» Küresel piyasalar 'istihdam raporu'nu bekliyor » Avusturya ile Kanada'yla 'Gençlik Köprüsü'» Dolar güne yükselişle başladı» Borsa güne yükselişle başladı» HDP Genel Merkezinde darp ettiler! » Teklifi kabul ettiler! Görüşme olacak» Çin'den 'yetenekli' yabancılara 10 yıllık vize» Erdoğan'dan önemli açıklamalar!» Ortadoğu'da önemli gelişmeler yaşanacak!
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 15 °C
İzmir
11 / 17 °C
Antalya
11 / 19 °C
Adana
10 / 22 °C
Konya
3 / 15 °C