İstanbul 17°C
24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yazılım Kongresine Sayılı Günler Kaldı
20 Eylül 2013 Cuma 12:48

Yazılım Kongresine Sayılı Günler Kaldı

Dünyadaki yazılım devlerini Bursa’da buluşturacak Uluslararası Yazılım Kongresi ve Sergisi'ne sayılı günler kaldı.

Dünyadaki yazılım devlerini Bursa’da buluşturacak Uluslararası Yazılım Kongresi ve Sergisi'ne sayılı günler kaldı. 2 gün sürecek kongreye dünyanın bir çok ülkesinden katılacak uzmanlar 52 bildiri sunacak.

    Bilişim İşadamları Derneği (BİSİAD) Başkanı ve Yazılım Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı Osman Akın, 27-28 Eylül Cuma günü Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak kongre öncesi basın toplantısı düzenledi. Kongrenin bir hayal olduğunu ve gerçeğe dönüştüğünü belirten Akın, bunun Bursa için büyük bir fırsat olduğunun altını çizdi. Akın, şunları dile getirdi: “İstedik ki, dünyada 2.3 trilyon Euroluk bilişim pazarında, 34.5 milyar dolar civarında bir pazar payına sahip olan Türkiye’nin yazılımda bulunduğu noktayı masaya yatıralım. Kent ve ülke gündeminde sektöre, sorunlarına ve gelişmelere dikkat çekelim. Kongreye konularında uzman isimler katılarak bilgi ve birikimlerini paylaşacaklar. Sektörde çalışan profesyonelleri, araştırmacıları, akademisyenleri, ilgili dallarda eğitim alan öğrencileri ve bilişim sektörüne ilgi duyanları içine alacak geniş bir kitlenin buluşması hedeflediğimiz organizasyonda, yazılım sektörünün kalite, satış ve yönetim süreçleri hakkında pratik ve akademik bilgilerle beraber, katılımcıların kaynak bilgilere de ulaşmalarını da sağlayacağız.”

    DURAN: İNOVASYON, YAZILIM VE BİLİŞİMLE MÜMKÜN

    Bursa Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, günümüzde iyi ürün ve hizmet üretmenin yanı sıra hızlı ve rekabetçi pazarlayabilmenin önemli hali geldiğini belirterek, “Pazarlamada yüz yüze iletişim devri kapanmıştır. Ürün ve hizmette olduğu gibi pazarlamada da inovasyon devri başlamıştır. Üretim ve pazarlama süreçlerinde inovasyonu sağlamak da sadece bilişim ve yazımlı alanında üretecek doğru stratejilerle mümkündür.” diye konuştu. Duran, yazılım konusunda bu kadar geniş çaplı bir organizasyon içinde bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

    SEKTÖRÜN UZMANLARI BULUŞUYOR

    27–28 Eylül 2013 tarihlerinde Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde düzenlenecek organizasyonda, Microsoft Türkiye CRM Ürün Müdürü Barış Taptık'ın da aralarında bulunduğu sektörün önde gelen isimleri, 'Gelecekte İş Uygulamaları' oturumunda yer alacak. Sektör temsilcileri ve iş çevrelerinin yakından tanıdığı isimlerden Melek Yatırım'dan Hasan Aslanoba, 'Yazılım Sektöründe Teşvikler, Destekler ve Melek Yatırım', geliştirdiği yazılımlarla markasından söz ettiren ve İngiltere'de de faaliyet gösteren Baliç Bilişim CEO'su İbrahim Baliç ise 'Siber Suçlar ve Güvenlik' oturumlarında katılımcıları bilgilendirecek. Ayrıca 'E–Devlet ve Kamu Uygulamaları' ile 'Yerel Yönetimler ve Sağlık' iki oturumda ele alınırken 'Yazılım Sektöründe Ekonomik Göstergeler ve Sorunlar', 'E-Ticaret Uygulamaları', 'Sosyal Medya', 'Yazılım Vadisi ve Kümelenme' ile son yıllarda dünya futbol kulüplerinin yakından takip ettiği 'Scouting' uygulamaları, kongrenin oturum başlıkları olarak belirlenmiş durumda. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» Qatar Insurance, yeni piyasalara odaklanıyor» İran bankalarına Avrupa'dan kredi akıyor» Çimento devi Lafarge’dan IŞİD’e haraç!» YÖK'ten 'sınavsız üniversite' açıklaması!» İŞKUR üzerinden büyük vurgun!» 'Üç beş salon teröristi' içeriye böyle sızmış» Erdoğan açıkladı: Asker göndereceğiz» İşte ByLock üzerinden gönderdiği mesajlar!» F.Bahçeli futbolcunun tweeti ortalığı karıştırdı» Apple'da iPhone 8 hayal kırıklığı» İcralık olan Mardan otel, satışlarını durdurdu» İhtarname çekti: 3.5 milyon Euro'mu ödeyin» Taşgetiren, ‘Şebeke var’ dedi, ayrıldı» Suriye sınırındaki duvar bitiyor» Kayaşehir konutlarına rekor başvuru» Ali Koç, uzun süren sessizliğini bozuyor» Tren gecikirse yolcu tazminat alacak» Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak» 'Filipinler'deki barış sürecinde son aşamadayız'» Amazon.com 'Türk ev tekstili' için geldi» Yeniden yapılandırmada 2. taksit hatırlatması» Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor» Bayık'a operasyonu ABD engelledi!» Seçim tarihi değişecek mi? » Zorunlu olacak! Tüm şirketler çalıştıracak...» Eski bakan Bayraktar gaza bastı» Putin'den kritik dolar hamlesi» Arakanlı Müslümanları bu kez de sel vurdu» 2023’e beş kala eğitim sistemimiz» KOSGEB'den işletmelere 2 yeni destek» Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı» Adil kullanımı ve taahhütü kaldırdı» O uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti» Türkiye 10 yıla kalmadan işçi ithal edecek» 20 bin öğretmen atanacak» Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar» ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı» Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj» S-400'ler oraya yerleştirilecek!» Her okula ayrı TEOG... İşte yeni model...» Türk devinin tamamı satıldı» Rus devine 2 milyar dolarlık şok dava» Şeker Piliç'in dev tesisi icradan satılacak» Üniversite sınavları da kalkıyor mu?» MÜSİAD iş dünyasını New York’ta buluşturuyor» ÖZGÜR KUDÜS'Ü ÇİZİYORUZ!» BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ‘İYİ’ FORMÜLÜ» Düğününde, katledilen arkadaşlarını unutmadı» Bakan Fakıbaba'dan fındık açıklaması» Eşini okutmak için atıldığı ticarette patron oldu
FACEBOOK

HAVA DURUMU
Ankara
11 / 25 °C
İzmir
14 / 28 °C
Antalya
18 / 32 °C
Adana
17 / 33 °C
Konya
13 / 25 °C