İstanbul 17°C
16 Ekim 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yüz bin kişiyle AK Parti il kongresi VİDEO
27 Mayıs 2012 Pazar 16:18

Yüz bin kişiyle AK Parti il kongresi VİDEO

TT Arena Stadyumu'nda yapılan kongreye Başbakan Erdoğan katılıyor.. Kongreye 100 bine yakın vayandaş katılıyor.

 

esh7730_3.20120527173328.jpg
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a stada giriş yaptı.

Erdoğan eşiyle birlikte stadı dolduran yüzbinleri selamladı.Erdoğan ve eşi partililer tarafından coşkuyla karşılandı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

 

Sizleri en kalbi duygularımla hasretle muhabbetle selamlıyorum. Öncelikle bu muhteşem organizasyonda emeği geçen başta il başkanımıza, kadın kollarına, gençlik kollarına huzurunuzda teşekkür ediyorum. Buradan bütün İstanbullu kardeşlerimi selamlıyorum.
 
Erdoğan konuşmasının başında Necip Fazıl Kısakürek'in Canım İstanbul şiirini okudu.
 
ŞEHİRLERİN ANNESİ İSTANBUL
Biz bu şehrin sokaklarını seviyoruz, boğazdaki vapurları seviyoruz. Bu şehrin kedilerini seviyoruz. Bu şehrin minarelerini, ezanlarını seviyoruz. Biz bu şehrin Türkçesini seviyoruz. Tüm dillerini seviyoruz. Biz bu şehrin kabirlerinde yatan ulu insanları seviyoruz. Biz bu şehirden gurur duyuyoruz. Bu şehrin Fatih Sultan Mehmet'in, Yavuz Sultan Selim'nden, Kanuni'sinden gurur duyuyoruz. Biz bu şehrin insanlarını seviyoruz. Türkiye'nin özü özeti olan İstanbul'a sevdalıyız. Buradan tüm Türkiye'yi tüm dünyayı selamlıyoruz. Şehirlerin annesinden dünyanın bütün başkaentlerini selamlıyorum.

ERDOĞAN'DAN CANIM İSTANBUL ŞİİRİ

RABBİM NAZARDAN SAKLASIN
Siyasete bu şehirde başladım. Siyasete başladığımız andan itibaren yol arkdaşı kardeşlerimiz burada. Birlikte yürüdüğümüz arkdaşlarımız burada. Bugün ilk kongresini bile stadyumlarda yapan bir partiyiz. Biz dava için bir araya gelmiş, aynı hedefler için birleşmiş insanlarız. İstanbul'da birkaç kişi olarak çıktığımız yolda stadyumlarda kongre yapan parti olduğumuz için Allah'a şükrediyorum. Birileri bizi kıskanacaktır. Kongrelerinde sandalyelerin havada uçuştuğu partiler bizi kıskanacaktır. Biz bir olduk, birlikte olduk, Türkiye olduk, Rabbim nazardan saklasın diyorum, Hiçbir zaman onlara benzemedik, benzemeyeceğizde. Guru, kibir, kavga bizim partimize hiçbir zaman yanaşamayacaktır. Biz bu yollara İstanbul'un tozlu yollarından çıktık.

Biz üzerimizde nasıl bir emanet taşıdığımı çok ama çok iyi biliyoruz. İstanbul'dan bu yola nasıl çıktığımızı unutmadık. Allah'ın izniyle de unutmayacağız.

Sadece İstanbul'da değil Türkiye ya da dünyanın neresinde olursa olsun gidip garip gurabayı bulup üzerimize düşeni yapacağIz. Biz ezilmişin yanında olmaya devam edeceğiz. 9.5 yılda Türkiye'ye başarılar yaşattık. 9.5 yılda Türkiye'yi bölgesel bir güç haline getirdik. Bütün bunları İstanbul'dan aldığımız güçle yaptık.

Şu anda içinde bulunduğumuz Seyrantepe bile temelini atıp açılışını gerçekleştirdiğimiz Türkiye'nin en modern stadyumu.

Yakınımızda 2 türbe var. Biri Fatih Sultan Mehmet'in türbesi, diğeri Adnan Menderes'in türbesi.

Bundan 52 yıl önce 27 Mayıs 1960'da milletin oyuyla iktidara gelmiş Adnan Menderes hükümetini devirdiler. Onu ve arkadaşlarını idam ettiler. Kendisini buradan rahmetle yad ediyorum.

Bugün 27 Mayıs'ın tam aksine bir çağı açıp bir çağı kapatan İstanbul'un fethini kutluyoruz. Başta Fatih Sultan Mehmet olmak üzere bütün arkadaşlarını rahmet yad ediyoruz

 

 

EZİLMİŞİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Biz üzerimizde nasıl bir emanet taşıdığımı çok ama çok iyi biliyoruz. İstanbul'dan bu yola nasıl çıktığımızı unutmadık. Allah'ın izniyle de unutmayacağız.
 
Sadece İstanbul'da değil Türkiye ya da dünyanın neresinde olursa olsun gidip garip gurabayı bulup üzerimize düşeni yapacağız. Biz ezilmişin yanında olmaya devam edeceğiz. 9.5 yılda Türkiye'ye başarılar yaşattık. 9.5 yılda Türkiye'yi bölgesel bir güç haline getirdik. Bütün bunları İstanbul'dan aldığımız güçle yaptık.
esh219_3.jpg
Şu anda içinde bulunduğumuz Seyrantepe bile temelini atıp açılışını gerçekleştirdiğimiz Türkiye'nin en modern stadyumu.
 
Yakınımızda 2 türbe var. Biri Fatih Sultan Mehmet'in türbesi, diğeri Adnan Menderes'in türbesi.
 
Bundan 52 yıl önce 27 Mayıs 1960'da milletin oyuyla iktidara gelmiş Adnan Menderes hükümetini devirdiler. Onu ve arkadaşlarını idam ettiler. Kendisini buradan rahmetle yad ediyorum.
 
Bugün 27 Mayıs'ın tam aksine bir çağı açıp bir çağı kapatan İstanbul'un Fethi'ni kutluyoruz. Başta Fatih Sultan Mehmet olmak üzere bütün arkadaşlarını rahmetle yad ediyoruz.
 
Gençler bunu unutmayın; Fatih İstanbul'u fethettiğinde 21 ytaşındaydı. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Siz Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasınız. Bizim içimizde içimizde taşıdığımız ruh fetih ruhudur.
 
Fatih Ayasofya'ya gidsiyor. Herkes ayaklarına kapanıyor. Fatih yere kapanan patriğe sesleniyor. Ben Fatih'im ayağa kalk. Ne sen ne de senden olan asla zulüm görmeyecektir. Biz Fatih'ten aldığımız mirasla Yaradılanı seviyoruz yaradandan ötürü.
 
Bugün burada Uludere konusu ile ilgili olarak samimi duygularımı aktarmak istiyorum. Bu konuda medyaya konuşmuyorum. Ben sizin bir kardeşiniz olarak size konuşuyorum. Kimin ne yazdığını kime uşaklık ettiğini önemsemiyorum. Biz milletimizle, milletimizin diliyle konuşuyoruz.
 
Polisimiz askerimiz kanlı eylemlerde şehit edildi. Medya doğru soruları sormaktan kaçındı. Bazı partiler şehitler üzerinden siyaset yaptı. Sessiz kaldı bazı partiler, bazıları kanla beslandi. AK Parti çıktı bu kanlı siyasete duyarlı oldu ve dur ded. Biz milletimizden hiçbir şeyi saklamadık. Biz tarihin en karanlık dönemlerini sorgulayan tek partiyiz. Özelliğimiz bu. Yasakları kaldıran, çetelere, cuntalara karşı milleti radaesini savunan bir partiyiz.
esh3812_3.20120527173114.jpg
Uludere olayı üzerinden bir istismar kampanyası yürütülüyor. Uludere üzerinden yürütülen kampanya uluslararsı bir kampanyadır. Bu kampanyanın içinde BDP, CHP, PKK ve blirli medya kuruluşları var. Uludere'de bir hata yapıldı. Hatayla vurulan bu insanlar konusunda devlet ne yapması gerekiyorsa yapıyor.
 
Meselenin üzeri kapatılmadı. Vicdansızca yazdıkları gibi tazminat verip mesele kapatılmadı. Cuma günü jandarma kontrolden kaçan araca silahlı müdahalede bulunulmadı. Bu hassasiyeti herkes anlamalı. CHP Genel Başkanı o araç o kadar süre nasıl gitti diyor. Kılıçdaroğlu sabah başka akşam başka. Eğer o gün o araca müdahale edilse ve araçtan sivil çıksa bir felaket yaşanqacaktı. o araçta siviller öldürülse istismarsılar ayağa kalkacaktı. Allah korusun büyükşehirde bir canlı bomba eylemi olsa BDP'liler çıkacak ve savaşta böyle şeyler olacak diyecek. uludere konusunda kendini bilmez, terbiye yoksunu, edep yoksunu isminin başında da milletvekili olan biri çıkıyor ve Uludere emrini hangi hayvan veriyor diyor. Sen Uludere olayı sonrası kahkaha atan arkadaşlarına bak. Orada görürsün onları. O eylemi hangi hayvan verdi diyenler Uludere olayı sonrası zil takıp oynayanlar o sıfata dahi yakışmayan ölü sevicilerdir. Bunlar sadece ve sadece ölüler üzerinden siyaset yürütürler.
 
Salı günü bu Uludere konusuna tekrar değineceğiz ve sonrasında olayı adli makamlara bırakacağız. Buradan Uludereli Şırnaklı, Kürt kökenli kardeşlerime türm dünyaya sesleniyorum. İstismarcılara kulak vermeyin. 9.5 yıldır birbirimizle gönül diliyle konuşuyoruz. Aramıza fitne fesat sokmayacağız. Kardeşliğimizin yıpratılmasına asla izin vermeyeceğiz. Demokrasiden, demokratikleşmeden asla taviz yok. Aynı şekilde terörle mücadeleden asla taviz yok. Uludere'de ölen kardeşlerimizi buradan bir kez daha yad ediyoruz.
20120527173409_ist346.jpg
 
ADNAN MENDERES'İ RAHMET ANIYORUM
Sevgili İstanbullular. Bakın bugün İstanbul İl Kongremizi iki önemli türbenin yakınında aynı zamanda iki önemli tarih diliminde gerçekleştiriyoruz. Türbeler merhum Fatih Sultan Mehmet'in ve merhum Adnan Menderes'in türbeleri. Fatih'te yeni ilçe sınırları olarak iki tane. Biri Yavuz Sultan Selim Han'ın diğeri Kanuni Sultan Süleyman'ın türbesi. Bugün TC tarihine kara leke olarak yazılmış en kara en karanlık günün yıl dönümündeyiz. 52 yıl önce 27 Mayıs 1960'ta milletin sevdalısı Adnan Menderes'in hükümetini devirip idam ettiler. Kendisini buradan rahmetle yadediyorum. Eşini, oğullarını rahmetle yad ediyorum. Hasan Polatkan ve eşine, Fatin Rüştü Zorlu ve eşine, o dönem zulme uğrayanlara Allah'tan rahmet diliyorum.
 
İÇİMİZDE FETİH RUHUNU TAŞIYORUZ
Bu il kongremizde 27 Mayıs'ın tam aksine, bir çağı kapatıp yeni bir çağı açan 29 Mayıs 1453 İstanbul'un fethinin yıl dönümü. Fatih Sultan Mehmet ve tüm kahramanlarını tüm alimlerini rahmetle yadediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Mekanları cennet olsun.
 
Unutmayın. Sizler Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasınız. Her biriniz Fatih olacak yaştasınız. Fatih İstanbul'un karşısına geçip, "Ya Bizansı alırım, ya Bizans beni alır" dedi ve aldı. Bu kararlılık içinde İstanbul'a girdi. İşte bizim devraldığımız miras budur. Onun bakiyesi üzerindeyiz. İçimizde taşıyacağımız ruh o fetih ruhudur.
 
Tarihten son derece anlamlı hatırayı dinlemenizi istiyorum. Fatih şehre giriyor ve Ayasofya'ya gidiyor. Patrik ve halk yerlere atılıyor ve ağlaşıyorlar. Mehmet Fatih, patriğe şöyle diyor: Ayağa kalk. Ben Sultan Mehmet. Sana arkadaşlarına ve bütün halka söylüyorum ki bugünden artık ne hayatınız ne de hürriyetiniz hususunda benim gazabımdan korkmayınız. Kumandanına dönüyor ve halka fenalık yapılmamasını bildiriyor. İşte bu sultan böyle bir hoşgörünün sultanıdır. Bu şehir böyle bir hoşgörünün şehridir. Yaradılanı yaratandan dolayı seviyoruz. Dini, dili, rengi, etnik kökeni, meshebi, dünya görüşü ne olursa olsun, Yaradanı severiz Yaratandan ötürü.
 
ULUDERE OLAYI
Bugün burada Uludere konusu ile ilgili olarak samimi duygularımı aktarmak istiyorum. Bu konuda medyaya konuşmuyorum. Ben sizin bir kardeşiniz olarak size konuşuyorum. Kimin ne yazdığını kime uşaklık ettiğini önemsemiyorum. Biz milletimizle, milletimizin diliyle konuşuyoruz.
 
Polisimiz askerimiz kanlı eylemlerde şehit edildi. Medya doğru soruları sormaktan kaçındı. Bazı partiler şehitler üzerinden siyaset yaptı. Sessiz kaldı bazı partiler, bazıları kanla beslandi. AK Parti çıktı bu kanlı siyasete duyarlı oldu ve dur ded. Biz milletimizden hiçbir şeyi saklamadık. Biz tarihin en karanlık dönemlerini sorgulayan tek partiyiz. Özelliğimiz bu. Yasakları kaldıran, çetelere, cuntalara karşı milleti İradesini savunan bir partiyiz.
20120527173609_ist347.jpg
 
DEVLET NE YAPMASI GEREKİYORSA YAPIYOR
Bugün burada bir hissiyatımı paylaşmak istiyorum. Aslında Salı günü gurupta ayrıntılı konuşacağım. Ama Uludere ile ilgili samimi düşüncelerimi sizlere aktarmak istiyorum. Bakın medyaya konuşmuyorum. Bir siyasetçiden bir Başbakan'dan öte bir insan bir baba bir kardeşiniz olarak sadece ve sadece milletime konuşuyorum. Uludere konusunda kimin hangi odaklara uşaklık yaptığını zerre kadar önemsemiyorum. Biz milletimizle konuşuyoruz. Milletimizin diliyle konuşuyoruz. Milletimizle yürümeye devam ediyoruz:
 
Bu ülkede son 30 yıldır devam eden terör eylemlerinde 40 bin insanımız hayatını kaybetti. Bu topluma bu acı ölümleri soru sorma hakkını vermediler. Medya doğru soruları sormaktan kaçındı. Bazı partiler şehitlerimiz üzerinden istismar üretti. Bazı partiler gözlerini kapatarak ölümlere duyarsız kaldı. Bazı partiler dağdaki gençleri tahrik ederek kan üzerinden siyaset üretti. İşte ilk kez AK Parti çıktı ve bu kanlı siyasete duyarlı olmak suretiyle gönülden cesaretle dur dedi.
 
Biz milletimizden hiçbir şey saklamadık, örtmedik örtmeyiz. En karanlık dönemleri sorğulayan tek partiyliz, özelliğimiz bu. Yasakları, perdeleri kaldıran, cuntaya karşı millet iradesini cesaretle savunan bir partiyiz. Biz TC tarihinrde ilk kez asimilasyonu ortadan kaldıran, kürt kökenli halkımızla kucaklaşan partiyiz. Kimse bize insanlık dersi vermeye yeltenmesin. Biz teröre karşı siper olurken, mafya, çete, cunta ile çarpışırken bize çelme takmaya çalışanlar birden insan sevgisini hatırladılar. Biz analar ağlamasın dediğimizde "ağlayacaklar" diyen zihniyet anaların göz yaşlarını hatırladı. Benim muhatabım milletimdir: Uludere olayı üzerinden istismar kampanyası yürütülüyor. Uludure üzerinden yürütülen kampanya aynı zamanda uluslararası karalama kampanyasıdır. Bu kampanyanın içinde PKK, BDP, CHP bir de belli medya kuruluşları var.
 
BDP'YE HAYVAN GÖNDERMESİ
Meselenin üzeri kapatılmadı. Vicdansızca yazdıkları gibi tazminat verip mesele kapatılmadı. Cuma günü jandarma kontrolden kaçan araca silahlı müdahalede bulunulmadı. Bu hassasiyeti herkes anlamalı. CHP Genel Başkanı o araç o kadar süre nasıl gitti diyor. Kılıçdaroğlu sabah başka akşam başka. Eğer o gün o araca müdahale edilse ve araçtan sivil çıksa bir felaket yaşanqacaktı. o araçta siviller öldürülse istismarsılar ayağa kalkacaktı. Allah korusun büyükşehirde bir canlı bomba eylemi olsa BDP'liler çıkacak ve savaşta böyle şeyler olacak diyecek. Uludere konusunda kendini bilmez, terbiye yoksunu, edep yoksunu isminin başında da milletvekili olan biri çıkıyor ve Uludere emrini hangi hayvan veriyor diyor. Sen Uludere olayı sonrası kahkaha atan arkadaşlarına bak. Orada görürsün onları. O eylemi hangi hayvan verdi diyenler Uludere olayı sonrası zil takıp oynayanlar o sıfata dahi yakışmayan ölü sevicilerdir. Bunlar sadece ve sadece ölüler üzerinden siyaset yürütürler.
 
Bakın birde akbabalar var. Partiler arasında acı ölümler üzerinden siyaset yürütenler var. Ya siz kimsiniz. Daha düne kadar birileri karşısında hazır ola geçip emir alıp köşe yazıyordunuz ya. Ya daha düne kadar üniformalılar, yazdıklarınızdan dolayı sizi azarlıyordu. Bunları bu tasmalarından kurtaran biz olduk. Dün ulusaldı, bugün terfi ettiler. Uluslarası tasmaları boyunlarına taktılar.
20120527173619_ist348.jpg
 
ARAMIZA FİTNE FESAT SOKMAYACAĞIZ
Olay sınırımızın dışında olduğu halde bu kişiler terör bölgesinde bulundukları ve illegal işler yaptıkları halde devlet üzerine düşeni yapmaktadır. Aileler en üst düzey ziyaret edildi. Yasal tazminatın dışında tazminat yatırıldı. Birileri görmek istemiyor ama adli idari soruşturma başlatıldı. Meselenin üzeri örtülmüş değil. İnsafsız ve cahilce yazdıkları ve söyledikleri gibi kapanmış değil. Askerimiz de polisimiz de işini yapıyor.
 
Kayseri'de kaçan bomba yüklü araca müdahalede bulunulmadı. CHP genel Başkanı "O araç o kadar mesafeyi nasıl gitti" diye soruyor. Ha o Kılıçdaroğlu, aklına ne gelirse söylüyor ama bu ülkede sorumluluk sahibi olanların bin düşünüp bir söylemesi gerekiyor. Jandarma araca müdahale etse, onlar sivil olsa belki büyük felaket yaşanacaktı. Araçta siviller öldürülse istismarcılar ayağa kalkıp güvenlik güçlerine saldıracaklardı. Gediktepe'de "Niye katırları vurmadınız" dediler. Şimde "Niye vurdunuz" diyorlar. Canıl bomba eylemi olsa bazı kendini bilmez BDP'liler çıkıp "Savaşta olur böyle şeyler" diyeceklerdi. Uludere konusunda terbiye edep yoksunu güya vekil sıfatı olan biri çıkıyor TBMM'de "O emri hangi hayvan verdi" diyor. Sen insanlıktan sukut etmiş birini görmek istiyorsan, zil takıp oynayan arkadaşlarına bak, orada görürsün onları.
 
Ben onlara yakışacak sıfatla cevap vereceğim. Uludere olayından sonra zil takıp oynayanlar, savaşta olurböyle şeyler diyenler, bu sıfata dahi layık olmayanlar, neokrofillerdir. Yani Ölü sevicilerdir. Çünkü bunlar sadece ve sadece ölüler üzerinden siyaset yürütürler.
 
Kılıçdaroğlu bizim projelerimizi eleştiriyor. Hakkıdır, saygı duyuyoruz. CHP Genel Başkanına buradan sesleniyorum. Bizim projelerimiz senin hayal dünyanda bile yok. CHP'nin bir kağıt tepe projesi var. Kılıçdaroğlu'na önerim git o Kağıttepe'yi bul. Bulamazsan biz sana yardımcı oluruz.
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
» "Yeni yönetim sistemiyle tek vesayet makamı millet olacak"» İsveçli papazın Müslümanlarla ilgili paylaşımı rekor kırdı» Bahçeli: Senaryo aynı, hedefler farklı» "Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak"» "Atatürk Havalimanı, Millet Bahçesi olacak"» Eren Erdem'in açıklamalarına ilişkin soruşturma başlatıldı» Gebze-Halkalı banliyö hattının açılış tarihi belli oldu» Bozdağ'dan döviz değerlendirmesi» Muharrem İnce, diğer cumhurbaşkanı adaylarına bağışta bulundu» Türkiye'nin ilk F-35 savaş uçağı uçuş testinde» AK Parti'nin ilk mitinginin yeri ve tarihi belli oldu» Borsa İstanbul Grubu'ndan döviz hamlesi» 'Gençlere güvenilen bir ülkede yaşamak gurur verici'» Saadet'ten İstanbul'a iddialı liste» İsrail'in katliamları ile ilgili dosya UCM'ye teslim edildi» TDV 55 bin Kur'an-ı Kerim dağıtacak» Kaset kumpası firarî sanığı yakalandı» Yemek kartında yeni dönem başladı» "Kudüs-ü Şerif'teki haklarımızdan taviz vermemekte kararlıyız"» Denizbank satıldı!» ÖSYM, 20 yıllık sınav arşivini erişime açtı» İzmir'deki FETÖ davasında karar» CHP'li Eren Erdem hakkındaki iddianame kabul edildi» 'Suriye'nin toprak bütünlüğü korunacak'» CHP'nin milletvekili adayları belirlendi» Güneş gözlüğüne milyon dolarlar harcadık» Altının gramı haftaya rekorla başladı» Milletvekili aday listelerinde bugün son gün» 'Konut satışları gelecek aydan itibaren yükselişe geçecek'» Orhanlı gişelerindeki olaylara ilişkin dava: 57 sanığa müebbet» Bozdağ'dan Muharrem İnce'ye 'Gülen' yanıtı» Yenikapı'da 'Zulme Lanet Kudüs'e Destek' mitingi düzenleniyor» Altis Resort Hotel doğayı ve lüksü bir arada sunuyor » 'Kudüs herhangi bir şehir değil'» Türk sinemasına milyonluk destek» Ayasofya'nın tarihi ikonalarına konsevasyon» Arkadaşları Münir Özkul'u anlattı» Mobilyadan 2,7 milyar dolarlık ihracat» Bozkırın ortasından 126 ülkeye silo ihracatı» Yerel kanallara indirim müjdesi» TSK'nın fındığı TMO'dan » KOSGEB sayesinde işinin patronu oldu» Ayakkabı ihracatında rekor bekleniyor» 6 yıl sonra Türkiye'den Avrupaya ihracat» Afrikalı yetimler için gönüllüler aranıyor» FETÖ'yle, CHP'nin söylemi örtüşüyor» Terörist başının yeğeni yakalandı!» THY'den dev anlaşma! » Çöpler 'Akbil'i dolduracak » Uçaklar 193 milyon kişiyi taşıdı!
HAVA DURUMU
Ankara
12 / 29 °C
İzmir
16 / 28 °C
Antalya
20 / 30 °C
Adana
21 / 37 °C
Konya
12 / 26 °C